עובדות שבסמוך לפני ביאתו השנייה של ישו

ארועים מהותיים .א בעידן הנוכחי

נבואות רבות מתממשות כפי זה נקרא קדמה. את האופי הכללי של העידן מוצג שבעה במשלים במתי 13. במשל של הזורע, שהוא טבע המבוא, פן המעורבות של אמת תארו. לפעמים זה נופל על אדמה קשה מהודק, שם הוא נתונים לחסדיו של ציפור לאכול אותם. נפילת אחרים על קרקע כי הוא רדוד מאוד וסלעי, וכאשר הוא עדיין נובט, למות מחוסר השורשים. פעמים אחרות הוא נופלת על קרקע טובה אבל הוא נחנקה על ידי הקוצים המקיפים אותו. רק חלק של הזרע נופל על אדמה טובה פירות מיוצר פי מאה, sixtyfold או thirtyfold (מתי 13: 1-9, 18-23).
המשל של tares שנזרע עם חיטה מציין את הסכנה של מקצוע שווא לא תישפט עד זמן קציר (VV. 24-30, 36-43). המשל של זרע החרדל מציין את הצמיחה המהירה של הנצרות מן התחלה קטנה כדי תנועה גדולה (VV. 31-32). המשל של החמץ מדבר ערבוב טוב עם המסה עד שהכל חמץ (VV. 33-35). האוצר החבוי מתיו 13:44 כנראה מתייחס לישראל החבויה הישות הלאומית שלהם בעידן הנוכחי, אבל אשר, עם זאת, נקנה על ידי משיח במותו. הפנינה של מחיר הגדול (VV. 45-46) פועלת לכאורה של הכנסייה כמו זה עבורו משיח מת, תכונה חשובה של הגיל הנוכחי בתקופה שבה הזהות הלאומית של ישראל היא מוסתרת. המשל הסופי של הרשת (VV. 47-51) ממחיש את ההפרדה ניצלה מן שלא נשמר בסוף המאה.
באופן כללי, מתיו 13 מדבר על התקופה כולה בין הראשון והשני ביאת המשיח ללא התייחסות התלהבות או בפרטי הכנסייה כגוף של ישו. תאר את תחום המקצוע של אמונה ואת התמונה המעורבת של טוב ורע. ההתפתחות הכפולה של טוב ורע התאפיינה בתקופה זו, ששיאה בשיפוט הפרדה.אין צדקה שלאחר מילניאליזם, עם מושגיו של מלכות אלוהים בסופו של דבר ינצחו באמצעות ההטפה של הבשורה על ידי מאמץ אנושי. יתר על כן, אין מקום לפסימיות, משום שאלוהים ימלא את מטרתו. כמה זרע ייפול על אדמה טובה לייצר פרות. תהיה חיטה בין המוץ ודגים טובים מן הרע. 1900 השנים מאז חג השבועות הדגימו את הדיוק של הנבואה הגדולה של מתיו 13.
תמונה דומה של הגיל הנוכחי, עם דגש על סוף העידן, נמצאת מתיו 24. שם, פסוקים 4-14 מקבלות תשעה סימנים של הסוף: 1) ישו שווא (ו -5). 2) מלחמות ושמועות של מלחמות (נ. 6), 3) רעב (נ. 7), 4) למגפות (נ. 7) 5) רעידות אדמה (נ. 7), 6) קדושים (VV. 9-10) 7) נביאי שקר (v. 11), 8) עון שופע קירור של להט עבור המשיח (v. 12), 9) את הבשורה של הממלכה הוא הטיף בכל העולם (v. 14).
מאפיין נוסף של העידן הנוכחי הוא כפירה הגוברת מצד unconverted כי הוא בתוך הכנסייה דְגִילָה.
2 פיטר 2 עד 3 מסכם התנהלות זו לארבע קטגוריות:
1) שלילת הפרט לבין אלוהותו של ישוע (2: 1)
2) שלילת העבודה של ישו שקנינו במותו על הצלב (2: 1)
3) כפירה מוסרית ידי היוצאים מן הנורמות המוסריות (2: 2-22)
4) סטיית הדוקטרינה של הביאה השנייה של ישו ואת שיקולי הדעת קשורה אליו (3: 1- 13).
קטעים אחרים לתרום הדוקטרינה של כפירה בברית החדשה (1 טים 4: 1-3; 2 טים 3:. 1-9; 3-19 Jud ..). כל הנבואות הללו בכפירה בקנה מידה גדולה בכנסייה הם נענות מן המאה הראשונה ועד ימינו. הכפירה הסופית תתרחש לאחר הכנסייה raptured ולהישאר בעולם רק את חלק unconverted של כנסיית דְגִילָה.
בעידן הנוכחי, כאשר הוא מתייחס לצורך של אלוהים קורא הכנסייה שלו, הגיע לסיומו הפתאומי בבית Rapture. אירוע זה, אשר נקבע לה מועד על נבואות התנ"ך מתאר את הסרת הכנסייה בעולם כאשר המתים במשיח הם לתחייה ונוצרים שחיים יילקחו לשמים בלי למות (1 Cor 15: 51-58 ; 1 התסלוניקים 4: 13-18) .. אירוע זה יוביל המטרה של סוף אלוהים לגבי הכנסייה כקהילת קדושים נפרדת, ואת יציאתם של הכנסייה לעזוב את במת אירועים חשובים שמובילים לביאתו השנייה של ישו לארץ כדי להקים מלכות אלף השנים שלו.
אתה יכול לראות שלוש תקופות מרכזיות בין Rapture ואת ביאתו השנייה:
1) תקופת ההכנה,
2) תקופת שלום,
3) תקופת הרדיפות.

.ב תקופת מעקב הכנת התלהבות

ההתלהבות, בעת הסרת קרקע כל האדם שנשמר תהיה התערבות דרמטית בהיסטוריה האנושית. זה יהיה סימן את תחילתה של סדרת האירועים יעברו במהירות לשיא גדול בביאת השני של ישו.
ברור, הפלט של כל הנוצרים על פני כדור הארץ יש השפעה על ההיסטוריה העולמית כולה ולאפשר ההפגנה של הרוע בעולם ועמידה מטרה שטנית באופן שלא התאפשר קודם לכן.
השלב הראשון לאחר ההתלהבות יהיה תקופה של כהכנת האירועים הגדולים כי יבואו בעקבותיו.
אירועים אלה קשורים לשלושת התחומים העיקריים של נבואה לגבי הכנסייה, ישראל לגויים.
1. הכנסייה דְגִילָה תישאר על פני אדמה לאחר Rapture. למרות השאלה האם הכנסייה עוברת דרך הצרה כבר שנויה במחלוקת, רבים המציגים מאמין הכנסייה כמו ישו של גוף תילקח ההתלהבות, ומשאיר רק את הכנסייה דְגִילָה "מורכב כולו אנשים לא נשמר" על פני האדמה כדי להגשים את הנבואות על הנצרות. כנסיית דְגִילָה לאחר ההתלהבות מסומלת על ידי הזונה של התגלות 17, הוא תאר רכיבה על הבהמה ארגמן המייצג כוח פוליטי של אותה תקופה. ממשלתו הוא על כל העולם, מסומל על ידי מים רבים (Rev . 17: 1, 15). לפי התיאור זה נראה ברור כי הכנסייה בעולם, הנמצא כעת הצורה הפרימיטיבית ביותר שלה, ראה כאן בימתו של כפירה מוחלטת, שכן כל נוצרי אמיתי הוסרה. מבחינה דתית מדבר, בתקופה שלאחר ההתלהבות, אם כן, להיות צעד לכיוון האינטגרציה של הכנסייה בעולם לדת בעולם בלבד, נטול פרטים גואלים של דוקטרינה נוצרית אמיתית.
2. מבחינת ישראל בתקופת ההכנה יהיה זמן של התחדשות. לדברי אל הרומאים 11:25, העיוורון הנוכחי של ישראל יוסר ורבים בישראל תפתח את העיניים שלהם העובדה שישוע הוא אכן המשיח והגואל. בימים לבוא מייד אחרי ההתלהבות, כנראה אלף יהודים יפנו משיח, באמצעות כתבים וספרי תורה שהותיר הנוצרים, ועובד על לפסוקים מקראיים המדברים על התקווה משיח שיהודים רבים להחזיק כבר.
אין ספק שיש להם סקרנות שאינה יודעת שובע לדעת מה קרה לנוצרים שנעלמו. החיפוש הזה יתוגמל ורבים יומרו. כמו הכנסייה במאה הראשונה, היהודים הפכו מיד שגרירים של הבשורה, צובר אנשים משלה לגויים למשיח. העבודה של האוונגליזם המחודש תבוצע ברחבי העולם. העובדה שהיהודים מפוזרים ברחבי העולם, לדעת רבים של השפות בעולם, יועד מיסיונרים טבעיים לאנשים היכן הם גרים, כך ללא ספק רב ינוהלו על ידי אותם לידיעה של ישו. עם זאת, כמו במאה הראשונה, לא כל היהודים יהפכו למשיח ולגאולה היא רק עבור אלה המאמינים.
3. מבחינה פוליטית לגבי הגויים, זמן הכנה אומר תחיית האימפריה הרומית העתיקה. כפי שהוזכר בדיון הקודם, עדיין לא היו בשלבים מילא המתאים לרגליו של דניאל 2 והשלב של עשרת קרניים של ארבע חיות של דניאל 7: 7. נבואה זו, עם האור החדש שניתן על ידי התגלות 13 עולה כי האימפריה הרומית, קמה לתחייה בצורת עשר אומות המצטרפות קונפדרציה. השוק האירופי המשותף יכול גם להיות סימן מקדים לכך, אבל מרכז כוח פוליטי נראה כדי להיות התיכון ובאירופה וכנראה לא כולל העמים החשובים ביותר של צפון אפריקה, מערב אסיה ודרום אירופה.
שוב הים התיכון יהיה "אגם רומי". כאשר עשר אומות אלה הצטרפו, יצא נסיך המתואר "הצופר הקטן" דניאל 7: 8, שהוא דיקטטור ראשון להשתלט על שלוש ואחרי עשר האומות. מבחינה פוליטית זה יהיה האיש החזק של המזרח התיכון לעבוד עם הכנסייה בעולם לצבור כוח בעולם.לאחר מבוסס היטב, זה יהיה להגדיר את הבמה עבור התקופה השנייה נהדרת, בתקופת הברית.

.ג לתקופה של שלום

לדברי דניאל 9:27, כאשר הרודן במזרח התיכון יצא כמו "הנסיך ומי לבוא" (דן. 09:26), יהיה לכרות ברית עם ישראל לתקופה של שבע שנים. הפרטים של הסכם זה אנו לא מקבלים בכתבי הקודש, אבל הכל מצביע על כך שמדובר ברית ההגנה. ברור כי הרודן רוצה לסיים את הסכסוך בין ישראל ובין העמים שמסביב; התחבולה ושימשו להקמת מדינת חסות לישראל בזאת לחולל מידה מסוימת של שלום ושלווה למצב הפוליטי במזרח התיכון. למרות שאין אינדיקציה כי זה יהיה תקופה של שלום מלא, ישראל היא בטוחה, יחסית, וניתנות הרשאות בסחר וחופש במתח שאפיין את העם מאז הקמתה בשנת 1948. אין ספק השינוי יעורר רבים ליהודים לשוב לארצם העתיקה, וישראל תשגשג כלכלית.
כמו כן, במהלך תקופה זו הכנסייה תמשיך כדי להגדיל את כוחה, עבודה עם המושל באזור הים התיכון על מנת להשיג תחום דתי העולמי. בדומה לכך, להמשיך את הבישור של ישראל ורבה יפנו משיח. ביום מצד שני, רבים גם לחזור ליהדות האורתודוקסית. בחודש זה תקופה ייבנה המקדש בירושלים החרדה לחדש את מערכת קורבנות הפסיפס, אשר לא הוצעה מאז המקדש נחרב בשנת 70 לספירה זו מובנת דניאל 9:27, שם הואנבא כי להפסיק את ההקרבה עשתה נתמך על ידי דניאל 00:11, המדבר על סוף הקורבנות היומיים. ברור הקורבנות לא יכלו להפסיק בלי להיות מחדש, ואת החידוש של הקורבנות הדרושים של מקדש בירושלים. אף אחד לא יודע בדיוק מתי ייבנה בית המקדש, אבל ברור שזה יהיה מבצעי, כאשר בתקופה זו של שלום מתחילה.
עם זאת, את שלוותם של המזרח התיכון תושמד על ידי מעשה דראמטי המתואר יחזקאל 38-39, התקפה על ישראל על ידי רוסיה שלה ברית.מתורגמנים של כתבי הקודש בכל הדורות נחלקו בניתוח שלהם של זה האירוע ומיקומו על ציר הזמן. לדברי אל יחזקאל 38 היא מתרחשת בכל פעם כאשר ישראל נמצאת שלום תקופת מנוחה המתאים למצב זה מתרחש לאחר כרת ברית עם הנסיך הרומי. יתר על כן, התקיפה היא יותר תקיף על ישראל כי זה נוגד את כל מערכת היחסים בין ברית הנסיך ישראל הוא, אכן, ניסיון רוסי להשתלט פוליטית ומסחרי של המזרח התיכון. עם זאת, כי זה התקפת פתע, שם הוא לא שיא ​​של צבאות להתקומם נגד הפולשים. במקום זאת, אלוהים מתערב טבעי להושיע את עם ונגמר הכוחותהפולשים בסדרת האסונות המתואר יחזקאל 38: 18-23. המלחמה הזו הורסת את תקופת שלום וסוללת את הדרך לתקופה הסופית החדשה.

תקופת ד רדיפות

הרס הצבא הרומי לא רק מסיים את השלום התקופה הקודמת, אלא גם מציגה מצב העולם באופן דרמטי השתנה. באותה התקופה הוא איזון הכוחות בין 1) הנגיד במזרח התיכון והמדינות מיושרות עם זה, ו -2) רוסיה ומדינות מיושרים עם זה. זמנית הרס את הצבא הרוסי, המושל של המזרח התיכון מנצל של המצב כדי להיות מוכתר דיקטטור בעולם. בליל תופס את השליטה הפוליטית, כלכלית ודתית של העולם. הוא הכריז על עצמומושל על כל שבט, לשון האומה (Rev. 13: 7 . ), ודניאל צופה כי לטרוף כל הארץ, "דיש ולרסק" (Dn 07:23.). עוד הוא נתקף של כוח כלכלי ברחבי העולם ואף אחד לא יכול לקנות או למכור מבלי שלך האישור (Ap . 13: 16-17).
ישראל היא שוחד, כפי שהנסיך לשבור את הברית ואת הלילה יהפוך רודפו. זה מציג מה ירמיהו התייחס אל כזמן צר של יעקב. במקום אחר בתקופה זו היא מתוארת צרה הגדולה (דניאל 12: 1; מתיו 24:21; Rev . . 07:14). התלאות של ישראל להתחיל עם ההפסקה הפתאומית של הקורבנות שלהם (דן 09:27 ;. 00:11; הר 24:15). בקנה אחד עם זו, ישו מייעץ ישראל מיד לברוח ההרים (הר 24: 16-20). זה יהיה זמן של ישראל צרות תקדים, ואלפי יהודים ישחטו אותנו (זכריה . 13: 8). המקדש עצמו להיות חולל לשים אליל של המושל בעולם בו (. Rev. 13:15), ולפעמים אותו מושל יישב בבית המקדש להיות נערץ (2 Thes . 2: 4). זהו שיקוץ משומם תיאר בקשר עם הפסקת הקורבנות. מושל בעולם גם הציג את עצמו כאל ולדרוש כל לסגוד לו לשלם מסים תחת איום בעונש מוות (Rev . 13: 8, 15).
התקופה האחרונה זה יהיה להתחיל בשבע שנים באמצע הסכימו במקור, וכתוצאה מכך, תימשך ארבעים ושתיים חודשים (Rev. 11: 2; 13 :. 5; ראה Dn 07:25; 09:27 ;. 12: 11-12) .
בגלל הרדיפה נאצה ואת היחס שלה השיקה לחלוטין נגד יהודים ונוצרים, המושל בעולם שיש לו המושב שלו במזרח התיכון, מוצג לעתים קרובות עם שם של אנטיכריסט ותאר דניאל 09:26 כמו "הנסיך ומי לבוא "זה יהיה הנושא של שיפוט אלוהי נורא. כל זה מתואר בפרקי התגלות 6 עד 19. שבירת שבע החותמות מוצגים פרטים של אירועים אלה (Rev. 6: 1 עד 8: 1 . ), בלחיצת השבע החצוצרות (ההתגלות 8: 2. 21; 11: 15-19) ואת השתפכות של שבע קערות זעם האל (Rev. 16) ..
עלי אדמות להתרחש ניסויים תקדים. במתי 24: 21-22 ישו המתואר זה כתקופה נורא אם לא נעצר על ידי השני של ישו היה גורם להשמדת המין האנושי כולו. רוב אוכלוסיית העולם נהרס על ידי מלחמה, מגפה, רעב, כוכבים נופלים מהשמים, רעידות אדמה, דיבוק ו רציני שיבוש סדר הכוחות הטבעיים בעולם.
ההפרעה הנובעת האסונות האלה יוצרת התנגדות המושל העולמי במזרח התיכון. הוא אינו מסוגל לממש את ההבטחות שלו שלום ושפע. כפיתוצאת מהפכות של חלקים הגלובליים גדולים מיוצרות בעולם למרוד בסמכות שלהם. רק זה מלחמה גדולה המתואר דניאל 11: 40-45 והתגלות 9: 13-21; 16: 13-21. אומות העולם נעולות במאבק, בקרב מטוטלת של מקדמות נסוגו עם צבאות גדולים בדרום, צבאות גדולים הצפון צבא עצום מהמזרח יורדות לארץ הקודש להציע קרב. בשיא זה סכסוך, ישו חוזר ב כוח ותהילה לרדת בתביעתו נגד גברים רעים התאספו במאבק הזה להקים למלכות אלף השנים שלו.
יחד, את האירועים שהובילו ביאתו השנייה של ישו מתוארים בפירוט רב בברית הישנה ואת ניו. התקופה הוא רצף דראמטי של אירועים נוראים כי הם ללא תחרות אחרת תקופה הסטורית או נבואה. האינדיקציות הרבות שהעולם נע לקראת שיא שהופכות אותם תורתו רלוונטית מאוד התנ"ך על בואו הצפוי של ביאת האדון לעצמו, עד העונג הבא.
שאלות
1. מה עושה את המשל של העשבים על האופי הכללי של תקופת ההוראה נופל בין הבאים הראשונים והשניים של ישו?
2. שם במשלי השישה אחרים במתי 13, ומעידים השכלה הכללית שלהם.
3. כמכלול, מה מתיו פרק 13 מלמד על כל התקופה הנותרת בין שני בהגעתם של ישו?
4. האם זה מתיו 13 צדקת תורתו של הפוסט מילניאליזם?
5. מהן תשע סימנים של סוף המאה, כי הם במתי 24: 3-14?
6. מה הם ההיבטים החשובים ביותר של כפירה חזה 2 פיטר 2-3?
7. לאחר Rapture מתרחשת, מהם שלוש התקופות באות מובילות לביאתו השנייה של ישו להקים את ממלכתו?
8. מהו המצב של הכנסייה, של ישראל ושל הגויים בתקופת ההכנה הבאה ההתלהבות?
9. באיזה מובן ניתן לומר כי הכנסייה תהיה עליי אדמות לאחר ההתלהבות?
10. מה יכלול של התפקיד החשוב של ישראל בתקופת ההכנה?
11. אילו אירועים פוליטיים חשובים מתרחשים תקופת ההכנה?
12. תארו את המצב בישראל הכנסייה בעולם בתקופה של שלום כי תעבור חקיקת הברית עם ישראל.
13. מה גרם להרוס את השלום במזרח התיכון בארגון סוף תקופת השלום?
14. תארו את הפתאומית התחילה של התקופה של שינוי רדיפה, ביחס לישראל, את העולם ואת הכנסייה בעולם.
15. מה שיפוטי אלוהים יהיה לשפוך רחבי העולם במהלך תקופת הרדיפות?
16 . תאר מלחמת העולם הסופית הענקית.
17. לאור להכין את העולם עבור אירועים אלה, מה זה אומר על קרבתה של ההתלהבות?

הצרה הגדולה GREAT

א מבחן גדול VERSUS הצר בכלל

יש כבר הרבה בלבול לגבי הדוקטרינה של צרה גדולה, כי כמה עדיין לא עשה את ההבחנה בין תלאות כללי והסבל של העם של אלוהים ואת לתקופה מסויימת של צרה גדולה המתוארים התנ"ך והברית החדשה. הקונספט של פורענות הוא זמן לחצים, מכאובים, ייסורי לב והפרעות בכלל.בשנת מכך, במצב של מצוקה היא חוויה נפוצה של המין האנושי הנובע חטאם ומרד נגד אלוהים והסכסוך בין אלוהים לשטן בעולם.
לדברי אל איוב 5: 7: "בני רשף נולדים לעוף באוויר, כך גבר הוא נולד . להטריח" ישו אמר לתלמידיו בשנת ג'ון 16:33: "בעולם . יש לך פורענות" סבלותיהם של איוב בברית הישנה ואת הבעיות פול עם הקוץ שלו בבשר בברית החדשה הם סימפטום של מין אנושי כי הוא כל זמן בצרות תמיכה בסוגים רבים של מכאובים. אלה אפיינו את המין האנושי מאז אדם ובמידה מסוימת להמשיך עד ההיסטוריה האנושית סיימה את הקריירה שלו, אם כי זה יהיה הקלה מאוד בתקופת שלטונו המילניום.
בניגוד הרמזים הכלליים אלה של ניסויים וסבל שמהן סובלים גזע, הכתובים מדברים על זמן מיוחד של פורענות על סוף העידן, זמן מסוים של צרה גדולה כי יימשך ארבעים ושתיים חודשים להגיע לפסגה בתוך Second Coming ישו.

ב בתנ"ך דוקטרינת הצרה הגדולה

כבר בספר דברים 4: 29-30 הוא הזהיר את ישראל כך פנה לורד כשראה בתקופה של פורענות של הימים האחרונים. הפעם ספציפית ניתנת תשומת לב מיוחדת על ידי הנביא ירמיהו. בירמיהו 30: 1-10 מנבא את הזמן של פורענות יהיה קדמו חזרה חלקית של בני ישראל לארצם, "כי הנה , את ימים באים נאם לורד, כי אני מביא שוב את שבות עמי ישראל ויהודה, אמר אדני יהוה להביאם אל הארץ נתתי לאבותם, וליהנות " (נ.3).
מיד לאחר בפסוקים 4-7 תקופת פורענות תיאר כשנתקלתי בהן לאחר שחזר לכדור הארץ. ישראל תהיה כאב כמו יולדת. השעה של פורענות תיאר במפורש ירמיהו 30: 7: "אה, כמה גדול הוא יום;! אז שיש הוא לא אחר כמוהו; זמן של יעקב 's בצרות; אבל הוא יהיה נשמר. "
ישראל ניתנה ההבטחה שאם הייתי צריך לעבור בתקופה זו של רב תלאות, אלוהים יהיה לשבור את עול בשבי כבר לא לשרת יותר אל הגויים.במקום זאת, על פי עד פסוק 9, "לשרת את ה 'אלוהיך שלהם ודוד מלכם, שאני יהיה לגדל אותם." זה בישר את מלכות אלף השנים כאשר דוד יהיה לתחייה והמשיח יהיה למלוך על בית ישראל. בהתאם לכך, ישראל היא גם עודד לא קלוש; זוהי מטרתו של אלוהים כי בזמן "יעקב יהיהלחזור, ולא תחול להיות שקט ואף אחד יצהיר אותם מפחד" ( נ . 10).
השעה הצרה של יעקב, או אפוקליפסה, נחשבת דניאל 09:27 לאחר שבירת הברית. כאן דווקא מגלה כי תהיה מחצית לתקופה של שבע שנים, כלומר, שלוש וחצי השנים. "הנסיך מי הוא לבוא" (דן. 09:26) "עוד שבוע לאשר את הברית עם רבים" ( נ . 27), כלומר, זה יגרום ברית במשך שבע שנים. זה יהיה לשבור את הברית באמצע השבוע, כי הוא, אחרי שלוש וחצי שנים, "תגרום הקרבה ואת המנחה" ו לייצר את התועבה של המקדש.
דניאל 00:11 ומוסיף את המידע: "וגם מהרגע זה הסיר את קבוע הקרבן לבית השיקוץ מהשומם, יהיה ב -1290 ימים." זה הוא כשלוש וחצי שנים כמה ימים, ואת התקופה כוללת את שני לביאת ישו ואת הניסויים הראשונים להתבצע. הברכה המתוארת דניאל 12:12, אשר תבוא לאחר 1335 ימים כלל לא רק את הזמן של הצרה הגדולה, ביאתו השנייה של ישו ואת פסקי הדין, אלא גם את הקמתה של מלכות אלף שנים בירך על פני כדור הארץ.
כתוצאה מכך, בתקופה של הצרה הגדולה מופיעה בתבנית ארבעים וחודשיים או שלושה וחצי שנים.
הצרה הגדולה תהיה לסיים עם בוא השני של ישו. לדברי אל דניאל 7: 13-14, התקופה מסתיימת עם בואו של בן-האדם מן השמים, מה שמשאיר את כל העמים תחת שלטונם. המלך הרשע והממשלה שקדמו השני של ישו יושמדו (דן. 7:26), ואת הממלכה הנצחית יהיה להתחיל ויהיה מאופיין לראשונה על ידי מלכות אלף השנים ולאחר מכן על ידי הממשלה של אלוהים בשמים חדשים ארץ חדשה. הדוקטרינה של הברית הישנה היא יחסית מלאה, אבל זה ניתן להוסיף את ההתגלות של הברית החדשה.
לדברי אל דניאל 11: 36-39, את שעת הסיום תאופיין על ידי דתי דת אתיאיסטית בראשות השליט בעולם. בפסוקים אלה הוא מתואר כשליט מוחלט מי ומבטל את כל האלים הקודמים והעצים את עצמו מעל אלוהים. רק לכבד את אלוהים של כוח, כלומר, האל של מלחמה. זה מטריאליסטית אתאיסט. שלטונו מסתיים מלחמה המפלצתית המתואר בפסוקים 40 45. צבאות הדרום, מצפון וממזרח העיתונות זה .
למרות כנראה הוא מסוגל להתנגד במשך זמן, בזמן של ביאת המשיח הוא הקרב עדיין במלוא עוצמתו, ובכך לסיים את הגדול התלאות.

ג דוקטרינת הצרה הגדולה בברית החדשה

כאשר התלמידים שאל אותו על זמן של הביאה השנייה שלו ואת סוף המאה, ישוע נתן להם הראשון בסדרה של אותות שאנחנו כבר מולאו על פי רוב, אירועים ומצבים המאפיינות עידן הארכת בין הבאים הראשונים והשניים של ישו (מתי 24: 3- 14).
ואז במתי 24: 15-29, ישו ענה על השאלה על אותות ספציפיים המתארים את התלאות הגדולות עצם. לדבריו, כאשר אנשים מתחילים כדילראות את המקום הקדוש התועבה של שיממון אשר הנביא דניאל דבר ( v . 15), בהתייחסו החילול המקדש וכיבוש המקום של אלוהים המקדש על ידי השליט של הים התיכון. מזהיר את בני ישראל כי כאשר זה קורה, יזוהה על ידי אירוע מסוים ביום מסוים, חייב לברוח אל ההרים כדי להציל את חייהם.
ישו אומר במתי 24: 21-22, "כי אז תהיה צרה גדולה, כגון כמו לא היה מאז תחילת העולם עד עכשיו, וגם לא אי פעם יהיה. ואם בימים ההםקוצרו, לא בשר יינצל; אבל בגלל לבחור בימים ההם יקוצר. "הנה משיח בבירור מזהה את התקופה הצרה הגדולה, ב בניגוד לכל התקופות האחרות של פורענות. זה יהיה כל כך גדול שלה רחב, אשר להאפיל שום ניסיון קודם אחר של העולם במונחים של סבל.
הצרה הגדולה תהיה כה חמורה, אלא אם כן הוא מקוצר (פשוטו כמשמעו סיים), ששום יצור אנושי נותר בחיים על פני כדור הארץ. אין זה אומר, כמו כמה פירשו את המילה "מקוצר", אשר יהיה לסיים לפני ארבעים ושתיים שנה. זה פשוט אומר שאם לא הושלם על ידי קרוב השני, הצרה הגדולה להשמיד המין האנושי כולו. "בגלל הנבחר" "אם כי מתייחס הציל ישראל, ניצל מן הגויים או" הן חזרתו של המשיח, אם כי זה יהיה זמן של שיפוט על העולם, יהיה זמן שחרור עבור הציל.
בפסוקים הבאים, אדוננו מתאר חלק מהתכונות של תקופה זו. יהיו נביאי שקר ושל ישו שווא (מתי 24: 23-24). יהיו שווא דיווחים כי המשיח הגיע בחשאי ( v . 26). מזהיר את תלמידיו כי אין אחד צריך להיות מרומים על הקצב, כי בואו השני של ישו יהיה אירוע ציבורי בעת שהברק זורחת משנות ה Kookaburra אל מערב ( v . 27). הצרה עצמה היא גם המתוארת בפסוק 29 כפי הזמן שבו השמש יהיה חשוך, והירח יהיהלא לתת לה אור, והכוכבים יפול מן השמים ואת הסמכויות של עדן תהא "להזדעזע". זה יהיה ואחריו על ידי ביאת המשיח. התיאור של הצרה הגדולה שנתנה משיח התשובה לשאלה של תלמידי אושר על ידי מידע נוסף בהתגלות 6-18. בפרק 6 ופותח את גליל השבע החותמות המתוארות התגלות 5: 1. כמו כל חותם נשבר הם מתחילים להתרחש גדולות אסונות רחבים העולם. זה מתחיל עם החותם הראשון, מתארממשלה עולמי (Rev. 6: 1-2 . ). זה ואחריו מלחמות (VV. 3-4), רעב (VV. 5-6) ומות רבע כדור הארץ (VV. 7-8). החמישי הוא מייצג את החללים שמתים באותה תקופה VV. 9-11), והפרעות גדולות בשמים, כוללים כוכבים נופלים מהשמים ו רעידת אדמה גדולה על פני האדמה, ואת השמש שחורה ותפאורות ירח כדם VV. 12-14). התצוגה המרשימה של הכוח האלוהי בעולם אחד מעורר הכופרים פחד, קורא אל ההרים ליפול עליהם ולשמור את היום הגדול של זעם או (VV. 15-17).
כאשר החותם השביעי (8: 1) פורץ ממנו עוד סדרה של שבע, נקרא שבע שופרות של מלאכים (החזון 8: 2 - 09:21; 11: 15-19 . ).ניסויים גדולים אלה של האמנות העיקריות הם אסונות על העולם הטבעי כי התוצאה ב אובדן חיי אדם רב, משליש ארץ הוא נצרך על ידי האש, שליש האוקיינוס ​​הופך לדם, להרוס שליש של יצורי ים, כוכבי השמים נופלים על שליש הנהרות (8: 7-11). החצוצרה הרביעית מודאגת הכוכבים; שליש השמש, הירח והכוכבים הם חשוך, ואת התחזית של אסונות נוראיים נתונים הם באים עם שלוש חצוצרות.
החצוצרה החמישית (9: 1-12) מציגה את unconverted מתייסר שדים במשך חמישה חודשים של ייסורים, אך אינו מסוגל לקחת שלו עצםבחיים. השישית החצוצרה (9: 13-21) מתייחסת הצבא הגדול מגיע מכיוון המזרח וחוצה את הנהר הפרה להשתתף במלחמה הגדולה של סוף תקופת הפורענות. החצוצרה השביעית (11:15) הוא סמוך לסוף התקופה ומודיע על בואו של ישו והקמה ממלכתו.
עם זאת, החצוצרה השביעית מציגה סדרה נוספת של שבעה מחקרים המופיעים ברצף מהיר, ויועדו צלוחיות של זעם האל בהתגלות 16.
כל אחד מאלה הוא הרסני יותר החצוצרות של שיפוט והם השתפכות הסופי של זעם האל עלי אדמות, הכנה השני בואו של ישו עצמו.
הקערה השישית קשורה בהכנת הקרב הגדול של אלוהים כי מתמקד במקום שנקרא ארמגדון, כך בקרב הזה הוא נקרא קרב ארמגדון. הנה מלכי האדמה צבאותיהם התכנסו כדי לקרב פי אל התגלות 16:14. הסתירה לכאורה של השטן שמשרה מלכי האדמה למרוד השליט השטן עצמו הציב על כס השלטון בעולם, מופיע לפתור על ידי זה למעשה: השטן אוסף את כוחותיו באשליה שהם נלחמים על כוח ברחבי העולם, אבל הם הובילו בפועל על ידי השטן כדי להתייצב כנגד צבאות שמלווים המשיח כאשר הוא חוזר לכדור הארץ (חזון 19:14).
הזכוכית הסופית, תארה בהתגלות 16: 17-21, מורכב רעידת אדמה גדולה כי הרסה את הערים הגדולות של העולם, הוא מביא פסק דין נגד בבל ועושה את האיים והרים. השיא הוא סופת ברד גדול, עם משקל ברד של כישרון, דהיינו סך של כ 46 קילו, להרוס מה שנשאר. העולם הוא כאוס והרס ומלחמה בזמן של הביאה השנייה של ישו.
מה חלום תיאולוגי שווא יותר השפיעו כמה שמדמיינים שהעולם יהיה לשפר בהדרגה עד שבהדרגה כפופה הבשורה, וכך מובל ציות המשיח!במקום זאת , הכתובים מתארים את העולם לשיא מחריד רשע ומרד נגד אלוהים, בראשות אתיאיסט שליט עולם, מקלל ואת רודף של כל מזדהים עם אלוהים.
הממלכה של צדקנות עליי אדמות תושקה ידי הביאה השנייה של ישו ולא על ידי מאמץ אנושי, ותהיה פסק דין דראמטי על רשעותו של העולם, כל זמן שהיא תהיה גאולה נפלאה למי יש לשים מבטחם במשיח באותם ימים טרגיים.
העובדה הצרה הגדולה כל כך נורא, מיועדים הכופרים ו עבור המקלל ולא בנו של אלוהים, היא סיבה נוספת מדוע רבים מאמינים כי ההתלהבות של הכנסייה תהיה להתרחש לפני הזמן הנורא הזה של סבל. זה משמעותי כי הכנסייה לא בשם במעברים הקשורים הצר הגדול; אם כי יהיו אנשים יבואו ישו נקראים קדושים, לא ביטויים ספציפיים משמשים כי הייתה לקשר עם הכנסייה. במקום זאת, הם נשמרים יהודים וגויים הצילו, רבים מהם עוברים שהאדה יש מעט מאוד כי לשרוד בתקופה.
כמכלול, הצרה הגדולה הגדולה היא הקדמה לביאתו השנייה של ישו, מה שהופך התערבות אלוהית צורך איך ברורה בשלב העולם, הן כדי לשפוט את הרשע לשחרר הקדושים, ועל מתן ניגוד חריף בין בשעה האפלה ביותר של פורענות ואת התהילה של המלכות שקורות.
שאלות
1. הבחנה בין הפורענות ב תלאות בכלל נהדרות.
2. מהי ההתייחסות הראשונה לעת בעתיד של הצרה הגדולה של הכתובים?
3. לדברי אל ירמיהו 30: 1-10, מהו סדר האירועים סוף עידן?
4. איך הוא נבואת דניאל 9:27 קשורה צרה גדולה?
5. איזה אירוע מסמן השבירות הברית ותחילת הגדול התלאות?
6. מה יהיה לאפיין את הדת של הצרה הגדולה?
7. תאר את המלחמה ב סוף הצרה הגדולה, על פי אל דניאל.
8. איזה אירוע יסתיימו תקופת צרה גדולה המעולה, לדבריו כדי דניאל?
9. על פי אל ישו, איזה אירוע מעורר את התלאות הגדולות?
10 לדברי אל המשיח, ומה תעשה ישראל בתקופה של הצרה הגדולה?
11. מה יקרה, על פי אל אלוהים, אם האפוקליפסה לא סיימה שלו בא השני?
12. מה הם כמה אירועים ומצבים שמיד להקדים את בואו של המשיח, על פי עד מתי 24?
13. איך יהיה על בואו של ישו תיאר אותו במתי 24?
14. לדברים אל התגלות 6: 1 עד 8: 1, מה אירועים קשורים השביר שבע החותמות?
15. לדברים אל התגלות 8: 2 - 09:21, מה אירועים קשורים הצליל של שבע חצוצרות?
16. מהו המצב המתואר על ידי ההשתפכות של שבע הקערות של הזעם של אלוהים בהתגלות 16?
17. תארו בפירוט את התוצאות של ההשתפכות של הקערה השביעית על כדור הארץ.
18. איך אתה להראות בתיאור החותם, חצוצרות קערות כי נקודה צפה בהודעה המילניום שהעולם יהיה לשפר לא צריך תמיכה מקראית בהדרגה?
19. איך יהיה שלטונו הצדיקים של אלוהים ייקח מקום בעולם?
20. איך לתמוך פסקי דין הגרפיקה של אלוהים במהלך התלאות הגדולות הייתה הדוקטרינה של ההתלהבות כאירוע שמקדים ובכך נותן נהדרת נוחות והשראה לנוצרים?

ביאתו השנייה של המשיח

א בחשיבות השני בא

ב לפני לימודים השניים הקרוב הוא כבר הוצג העובדות העיקריות על ההתלהבות, את בואו של הבן של אלוהים עבור קדושיו (פרק 12) ואת ביאת המשיח עם הקדושים שלו (הפרק 13). הנה, השני של ישו להקים ממלכתו ייחשב במקום בתור אירוע חשוב בתכנית הנבואית. הפרקים הבאים הם קשורים קשר הדוק עם המחקר הזה ולהתמודד עם הנושאים החשובים של תחיות, משפטי ה 'על ישראל לעמים, ואת מלכות אלף השנים.
סוגיות מרכזיות אלה משלבות לספק את המטרה המקראי של ההיסטוריה, אשר קובע את הפרשנות בעיקר של התנ"ך.
בשנות הברית הישנה והחדשה היא הציגה במקומות רבים את החשיבות של ביאת המשיח להקים את ממלכתו. הדוקטרינה, בצורה הועלה חשף, היא הרבה יותר מאשר המטרה הבלעדית של ההיסטוריה האנושית. זה די גדול השיא שמוביל תכנית של אלוהים לנקודה הגבוהה ביותר שלו.מסיבה זו, כל המערכות של תיאולוגיה אשר נוטות להתעלם או למזער את הדוקטרינה של הביאה השנייה של ישו ואת הנפח של לפסוקים מקראיים התמודדות עם שלטונו של ישו עליי אדמות אינן מספיקות יכולות להיות מוצדקות רק להכחיש את המשמעות הברורה ונבואות רבות מילוליות והתעלמות חלקות גדולה של ההתגלות.
הביאה השנייה של ישו, הממלכה שמופיעה לאחר מכן, היא הלב של אותה ההתקדמות במקרא הוא הנושא החשוב ביותר של הנבואה העתיקהבברית. אמות מידה גדולה של כתבי הקודש מתייחסים לתוכנית של אלוהים, במיוחד הבריתות עם אברהם, ישראל, דוד ואת הברית החדשה.
חלק ניכר מן ההתגלות של תהילים והנביאים הראשיים ומשניות סובבות סביב נושא זה נהדר. הספרים הנבואיים הגדולים כמו דניאל, זכריהההתגלות למקד את תשומת לבם בנושא לביאתו השנייה של ישו ואת השלמת ההיסטוריה ואת הממלכה. מסיבה זו, הדוקטרינה של השני מגיע קובעת במידה רבה את הכולל של מתורגמן תיאולוגיה של התנ"ך מצדיקה את הניסיון להורות ב בפירוט האירועים הנבואיים, כי הם עדיין כדילהתממש כדי להיות נאמנים ההתגלות המקראית כולו.

נבואות .ב בתנ"ך על הביאה השנייה

בעוד ההתלהבות היא דוקטרינה של הברית החדשה לא מוזכר בתנ"ך (משום שהכנסייה וככזה הייתה בגדר תעלומה לא גילתה בתנ"ך), בא שני מושרש היטב בתנ"ך.
כנראה הראשון של נבואות הברורות על הביאה השנייה של ישו הוא בספר הדברים 30: 1-3. נבואה זו על הקיבוץ הגלוי בארצם שוב, הוא הטיף כי ישראל אדוני תהפוכנה רוחנית ולאחר מכן ה ' "יהפוך בשבי עמך, ויש בך חמל על עמך, ואת אתכנס לך שוב מכל העמים שם פיזר לך לורדאלהיכם " (נ. 3). הביטוי "יחזיר" מציין מעשה האלוהים של התערבות המצב, ולאור עוקב הכתוב ברור שהיא קשור אל ביאת האדון עצמו.
תהילים, למרות שהם מהווים את ספר פולחן של הברית הישנה, ​​מתייחס לעתים קרובות אל הביאה השנייה של ישו. לאחר המבוא המתאר של הוגן, בניגוד הרע תהילים 1, תהילים 2 מיד הוא מתאר את המאבק הגדול של אלוהים עם הגויים. למרות מנהיגי העולם רוצים כדי לדחות את אלוהים ואת שלטונו עליהם, אלוהים מצהיר מטרתו:
אבל אני צריך להגדיר המלך שלי על ציון, הר קדשי "(2: 6) .the מזמור ממשיך שהודיע ​​כי מלך זה, מתמודד עם הרע," ייפתח אותם עם מוט של ברזל; כמו כלי חרס ב חתיכות "(נ. 9).
הטרילוגיה של תהילים 22, 23 ו -24 מתנות משיח הרועה הטוב אשר ייתן את חייו למען צאנו (ג'ון 10:11.); מוקדון שפרד, שתמיד חי כדילהתערב לעמו (עברית 13:20.); והנסיך כמרים הקרובים כמו מלך הכבוד לתגמל רועים נאמנים (1 פיטר 5: 4). תהילים 24 מתאר את המצב המילניום: "יהוה הוא כדור הארץ" (פס ' . 1). היא קוראת את שערי ירושלים שירימו לפלס עבור המלך של תהילה (24: 7-10).
בתהילים 50: 2 שלטונו של המשיח ציינו ציון. כפי שנראה בהמשך Millennium המחקר, תהילים 72 מתאר ישו שבאו לארץ כדי למלוך על העמים. תהילים 89:36 מדבר על הקמת כסא משיח קיום הברית עם דוד מייד לאחר שלו הביאה השנייה. תהילים 96, לאחר שתיאר את הכבוד והתפארת של אלוהים, קוראת שמים וארץ לשמוח "לפני ה 'שבאו; הוא בא לשפוט את הארץ. הוא יהיה לשפוט את העולם בצדקת ואת עמי אמת "(נ . 13).
העמדה הנוכחית של ישו על יד ימין של אלוהים מתואר תהילים 110, אבל גם צופה כי יום יבוא הוא יהיה מלך על אויביהם שלהם כוח רצון סיאו n (VV. 2, 6). נבואות שונות אלה ברור כי את האמת על הביאה השנייה של ישו ואת ממלכתו הוא גילוי חשיבות רבה בתנ"ך ולא אחת בעלת חשיבות משנית.
זה אושר כנושא מרכזי בין הנביאים הראשיים ומשניות. בשנת המבע הנבואי הגדול של ישעיהו 9: 6, 7 ישו מתואר ילד שיש לו כבר נולד בזמן שהוא אלוהים אדיר. הוא מתאר מלכותו על כס המלכות של דוד ככלל לא תוצאות הביאה השנייה של ישו ואת הקמת ממלכתו. קטע זה יידון יותר בהרחבה במחקר של המלכות אלף שנים. עם זאת, את ההקדמה של הממלכה תלוי הדוקטרינה של קרובים מילוליים של ישו לכדור ארץ ההפגנה של כוח אלוהים לשפוט את הרשעים. סצנה זו מוזכר גם בספר ישעיהו 63: 1-6, שבו משפטו של ישו עלי אדמות מתואר בצורה גרפית השני שלו מגיע.
בנבואות של דניאל המתייחסים פעמים של הגויים ואת התוכנית של אלוהים לעם ישראל, השלמת הן קשורה ביאת בן-האדם מן השמים (דן . 7: 13-14) . קטע זה נותן ברור תיאור של הביאה השנייה: "ראיתי את ראיית הלילה, והנה , עם ענני שמים שם הגיע אחד כמו בן אדם, שהגיע העתיק של ימים והיה הציג לפני זה. והוא קיבל שליטה ותהילה הממלכה, כי כל העמים, מדינות ושפות צריכים לשרת אותו; ממשלתו היא ריבונות נצח, אשר לא תעבור, ואחד ממלכתו כי לא תהיה להיות נהרסת. "דניאל היה הודיע ​​על אותה האמת בפרשנות החזון של נבוכדנצר שחזה ב דניאל02:44" ממלכה שלא תיהרס. "
בדומה לכך, רוב נביאי הקטין לגעת בנושא זה, כפי מיוחד עושה בספר זכריה. לדברי זכריה 2: 10-11, ה 'אומר: "לשיר ולשמוח, בת O ציון; כי הנה אני בא, ואני ושכנתי בקרבך, אמרתי אדני הלורד. ועמים רבים ליהוה ביום ההוא יצטרפו, והם יהיו שלי אנשים, ואני אשכון שלך בעיצומו; ו שדך יודע כי יהוה צבאות שלחני אליכם. "זוהי התייחסות ברורה המילניום הארצי ואת שלטונו של המשיח הבא ביאתו השנייה. אפילו יותר ספציפי זה הוא זכריה 8: 3-8: "כה אמר לורד: אני אחזור לציון, והוא ישכון בכל בעיצומו של ירושלים; וירושלים עיר האמת, וההר של יהוה צבאות, שנקרא הר קדושה " (נ. 3).
פסוקים 4-8 מתארים את רחובות ירושלים מלאים בנים ובנות שכבר לשחק את בני ישראל כי הם הביאו ב מרחבי העולם ולחיות בירושלים.זכריה 14: 1-4 מתאר את הביאה השנייה דרמטי של ישו עצמו, אשר מתבצעת בשיאו של מלחמת העולם כי יש לבוא במזרח התיכון וירושלים.זכריה אומר, "והם יעמדו שלך רגלו באותו יום על הר הזיתים אשר על-פני ירושלים על במזרח; ו הר הזיתים ודבק ב בעיצומו ממנו מזרחה לכיוון המערב, מה שהופך עמק גדול מאוד; וחצי של ההר נע צפונה חצי ממנה לכיוון דרום "(נ . 4).
התיאור הגרפי של חלוקת הר הזיתים בזמן של הביאה השנייה של ישו מבהיר כי בכל מקרה בעבר יכול להיות לעומת HIS ביאתו השנייה.הפרשנות המגוחכת כי השני הקרוב בוצע ביום של חג השבועות או חורבן ירושלים בשנת 70 's לא רק סותר את הנבואות האחרונות המציגות את השני בא בתור עדיין אירוע עתידי (כמו בספר ההתגלות) אבל היא משתמשת נגד עובדת הר הזיתים נותר ללא שינוי ו לא.
כאשר לרגלי ישו יורד על אותו הר הזיתים שהיו עדי ההתרוממות שלו במעשי שליחי 1, זה יהיה האות עבור שינוי הטופוגרפיה של האזור כולו סביב ירושלים, כהכנה הממלכה תוקם. כתוצאה מכך, הביאה השנייה של ישו עתיק בברית אי אפשר להכחיש עם הסברים, במובן זה אירוע שקרה או כמה חוויה רוחנית עכשווית, למשל, כי בואו של משיח הקדושים שלו קורית כשמתים, או כל הסבר אחר כי הוא לגמרי לא מספיק כדי להסביר את ההתגלות המקראית. במקום זה, הברית הישנה , בואו השני של ישו היא השלמות הגדולה של ההיסטוריה בעולם שבו בן האלוהים יבוא לדרוש העולם עבורו הוא נתן את חייו ואת להפעיל כוח או סמכות על העולם הוא לא רצה ישו כדי למלוך.

ג ביאתו השנייה של ישו בברית החדשה

בשנת ההתגלות בברית החדשה על הביאה השנייה של ישו הוא גורם חדש עם הגילוי של ההתלהבות של הכנסייה הציגה. בשנתי ה התחזיות בתנ"ך של הראשון ושני ביאת המשיח הם מעורבבים והנביאים לעתים קרובות התקשו להבחין.
נבואות מלאו על הראשונה באות, ואין צרות הבחנה בין נבואות סבלם אלה שיש להם לעשות עם התהילה שלו.
עם זאת, בברית החדשה, בגלל מינוח דומה לתאר את ביאת משיח הקדושים שלו ואת ביאת המשיח עם הקדושים שלו, זה לא תמיד ברור מה יש אירוע לאור; בכל מקרה אתה חייב להגיע להחלטה על סמך הקשר. הנושא של עתיד ביאת המשיח הוא נושא בעל חשיבות רבה בברית החדשה, ואת זה הערכה הוא כי אחד מכל עשרים - חמישה בתים מתייחסים אליו בצורה כזו או אחרת. אתה יכול להיבחר על ידי עשרים לפחות קטעים ארוכים שתורמים האלמנטים של יותר חשיבות ההתגלות של הברית החדשה (מתי 19:28; 23:39; 24: 3-25: 46; מארק 13: 24-37; לוקס . 12: 35-48; 17: 22-37; 18: 8; 21: 25-28; מעשי השליחים . 1: 10-11; 15: 16-18; רום. 11: 25-27; 1 Corinthians 11 : 26; 2 התסלוניקים 1: 7-10; 2 Pet . 3: 3-4; ג'וד 14-15; Rev . 1: 7-8; 2: 25-28 . ; 16:15; 19: 11-21 ; 22:20).
בשינה בנוסף לעובדות ציינו במחקר הקודם של מתיו 13, אנו מדגישים נקודות חשובות של הדגשה.
1 . לביאתו השנייה של ישו הוא pos trib וטרום המילניום. פרשנות נבואות מילוליות על ביאתו השנייה של ישו לא רק להבהיר כי הואהפרלוד כדי האירוע ומגדיר את שלטונו של ישו עליי אדמות עבור אלף שנים, אך משמש גם כדי להבדיל את ההתלהבות של הכנסייה, כיהוא, המשיח מגיע לקדושים שלו. בשם מי spiritualize הנבואות על המלכות בעתיד על פני אדמה, הנטייה הייתה כדי לערבב את הנבואות על ההתלהבות ונבואה על הביאה השנייה של ישו לשקול אותם כאירוע בודד, אשר מתרחש בבת אחת, בהתחשב ואת ההתלהבות כאירוע posttribulational. אותו הפירוש המילולי של הבא השני, מה שמוביל למסקנה כי זה יהיה ואחריו המלכות אלף שנים על פני כדור הארץ, משמש כדי להבדיל את ההתלהבות של הכנסייה. האירועים הם שונים בבירור מטרה, אופי הקשר.
בספר The שאלת Rapture (השאלה Snatch), על ידי ג'ון פ Walvoord, בהתחשב חמישים סיבות לטעון כי ההתלהבות היאpretribulational והשני באו להקים את הממלכה היא posttribulational. בדומה לכך, בספר ממלכת אלף השנים ( הממלכה המילניום), על ידי Walvoord, היא טיעונים תאולוגיים והסטוריים שהוצגו בדבר הקמת ממלכה מילולית על פני האדמה. בעוד תיאולוגים ממשיכים להסכים בנושא זה, הבעיה היא נקבעת במידה רבה על ידי עקרונות הפרשנות בשימוש. מי לפרש נבואה תרתי אחיד מביאה לידי ביטוי בחשבון את הפרטים של נבואה, מספקת יכול לתמוך למסקנה כי ביאתו השנייה של המשיח הוא posttribulational ו premillennial.
2. תיאורי הביאה השנייה של ישו בכל הקטעים החשובים הקשורים אליו בבירור ללמד כי ביאתו היא אישית. כמובן, זו נתמכת על ידי התגלות של מלאכים במעשי השליחים 01:11, אשר הודיע ​​תלמידיו שחיפשו לשמים: "זה אותו ישוע אשר כבר נלקח ממך לגן עדן, יבוא כמו שראית אותו ללכת לגן עדן. "זה מתייחס הביאה השנייה של ישו עלי אדמות, לא התלהבות. כפי הוא הלך באופן אישי לגן עדן, הוא יהיה גם לחזור באופן אישי. כמובן, זה נתמך על ידי קטעים חשובים אחרים כמו מתיו 24: 27-31 והתגלות 19: 11-16.
3. כך גם הקטעים מעידים כי הקרובים שלו יהיו אישיים, מלמדים כי להיות גוף קרוב. למרות אלוהותו של ישו היא בכל מקום והוא יכול להיותבשמים ובארץ ב במקביל, הגוף של המשיח הוא תמיד מקומי כרגע הוא לימינו של אלוהים האב. במשיח מגיע השני שלו הוא יהיה לחזור גופני, כמו גם כמו גופני עלה. זו נתמכת על ידי זכריה 14: 4: "ורגליו יעמדו ביום ההוא על הר הזיתים." אני גם לתמוך חלוף מעשי 1, הקובע כי הקרובים שלו יהיה זהה לשלו התרוממות.
4. בניגוד ההתלהבות, שיש היא שום הוכחה שהעולם בכללותו יראה את תפארת המשיח, הביאה השנייה של ישו תהיינה גלויות מפוארת. ישו עצמו תאר את בא כברק הזורחים מן המזרח למערב (מתי 24:27). כשם העלייה 01:11 המעשי הוא גלוי, הביאה השנייה שלו תהיה גלויה, ומשיח "לבוא בתור שראית אותו ללכת לגן עדן."
ישו אמר במתי 24:30: "הם יראו את בן האדם בא עם ענני השמים עם כוח ותהילה רבה." הטענה המרכזית של ספר ההתגלות היא כיהמשיח יתגלה עולם הביאה השנייה שלו ואת הממלכה שלאחר מכן. פי ל
התגלות 1: 7: "הנה הוא יבוא עם עננים, וכל עין תראה אותו, ומי לא חטא; וכל השבטים של כדור הארץ יהיה להתאבל עבורו. "הם צריכים להסתכל על ישו, לא כמו מנצרת צנוע הסובל ומת, או גוף של תחיית המתים שבו תהילתו היה מצועף מעט בעוד ישו היה עדיין על כדור הארץ.
הביאה השנייה של ישו יציג לתפארת בן האלוהים, כפי חשף לפני ג'ון בהתגלות 1: 12-18 והוא מתואר בפירוט בהתגלות 19: 11-16.כתוצאה מכך, הביאה השנייה תהיה אחד האירועים הדרמטיים ביותר בכל הזמנים ויהיה השיא של התכנית השלמה של אלוהים כי מתחילה בגן העדן כאשר אדם חטא ואבד את הזכות לשלול.
5. הביאה השנייה של ישו גם קשור קשר הדוק קרקע ויש הוא מפגש בחלל כמו ההתלהבות של הכנסייה. קטעים רבים מדברים על שלטונם משיח בציון, ובאו לציון ומתוך ציון, כל אזכור לעיר המילולית של ירושלים (תהלים 14: 7; 20. 2; 53: 6; 110: 2; 128: 5; 134: 3; 135: 21; האם. 2: 3; 03:16 Jl; Am 1: 2; זכריה . 14: 1-4; Ro 11:26) ... לדברים אל הקודש, לא רק שלו רגליים לגעת הר הזיתים, אבל ביאתו תהיה בקשר עם חורבן הצבאות שמנסים לכבוש את ירושלים (זכריה . 14: 1-3).
6. הביאה השנייה של ישו תהיה לעיניים כל המלאכים כל הקדושים של כל הזמנים בגן העדן. הוא מגיע עם שלו קדושים ולא בא הקדושים שלו.למרות מטרה חשובה של ביאת המשיח לשחרר הקדושים המעונים שעדיין לחיות על פני אדמה, בתיאור אירוע במתי 25:31 אומר כי כל המלאכים הם איתו התגלות . 19: 11- 21 הוא אפילו יותר מפורש ומציג את הצבאות שמימי אחר. אלה ללא ספק לכלול את המלאכים והקדושים הקדושים בגן עדן. הביאה השנייה תהיה זמן של פגישה של כל נבחר לתחייה, את העבירה וגם אלה בגופים הטבעיים שלהם על פני כדור הארץ. כל המעורבים, בדרך זו או אחרת, אירוע דרמטי זה קשור השני הקרובים.
7. המטרה המוצהרת של הביאה השנייה היא כדי לשפוט את הארץ (תהלים. 96:13). זה ייחשב במחקרים עתידיים של פסקי הדין של ישראל, של אומות ואת פסק הדין של שטן המלאכים הנופלים. במתי 19:28 ישוע אמר עשר השליחים יצטרפו לשפוט את שנים עשר שבטי ישראל.מתיו 25: 31-46 מתאר את פסק דינו של בית האומות עלי אדמות בעת ביאת השני. יחזקאל 20: 35- 38 מנבא את פסק הדין של ישראל בזמן לביאתו השנייה.
מי למות בזמן הרדיפה יהיה להקדים את ביאתו השנייה של יקום לתחייה ולבחינה בהתאם כדי התגלות 20: 4.
אותו האמת מוצגת בפעם השונה במשלי התמודדות עם הסוף בבשורות, ו בכתובים הוא נזכר פעמים רבות זו אמת (הלוקס 12:37, 45-47 ;. 17:29, 30; 2 Thes 1:. 7-9; 2: 8; ג'וד 15: האב 02:27; 19: 15-21 ..). הקרקע, אשר כיום מבטאת כל החטא שלהם כפירה וב שלה ביותר לחיות כאילו אלוהים לא היה קיימת, נופלת תחת כושר השיפוט המוסרי של אלוהים.
עם זאת, למרות כמה נרחב הוא פסק הדין, זה לא יהרוס את כדור ארץ מלא. משפטו מאש המתואר 2 פיטר 03:10 לא להתרחש עד סוףהמילניום, כאשר הארץ ושם כי קיימת כיום נהרסות יצרו שמים חדשים וארץ חדשה.
היום של הלורד, שמתחיל עם ההתלהבות וכולל השקתו פסקי הדין שנמצא ממש לפני ובצעו את ביאתו השנייה, מסתיים סוף אלף עם ההרס הסופי של הארץ והשמים הקיימים כיום. ניצחון החטא בעולם המודרני שלנו הוא זמני. ניצחון של הצדק של אלוהים נכון.
8. המטרה הגדולה של ביאת המשיח היא בחינם לאלה ששרדו מסירת נפש במהלך הצרה, אם יהודים או גויים. לדברי אל מתיו 24:22, אםביאת המשיח עוכב ללא הגבלת זמן, פסקי דין קטסטרופלי נשפך עלי אדמות היה להרוס המירוץ כולו. תלאות נחתכו על ידי ביאת המשיח כדי לספק נבחר ליעד זה. באל הרומיים 11: 26-27 הוא ישראל מתואר הציל ושחררו. זו נתמכת על ידי לוק 21:28, המדבר על הביאה השנייה של ישו והוא נקרא "הגאולה שלך." בשנות ה בתנ"ך ישנם קטעים כמו זכריה 14: 4 תיאר גם בזה שחרור.
9. עם זאת, הביאה השנייה של ישו לא רק מביאה שיפוט על הרשעים גאולים לצדיקים, אלא מציגה מצב רוחני חדש שייחשב בחקר המילניום.אותו אירוע שהביא שיפוט על הרשעים לייצר התחדשות רוחנית חדשה למי מהימן ה '. זו נתמכת על ידי רומאי 11: 26-27 והוא שולבהברית החדשה של ירמיהו 31: 31-34.
10. בביאת השני של ישו יש גם את המטרה העיקרית לבסס את מלכות בית דוד. בדיון של הקשר של הכנסייה עם הגויים (. מעשי שליחים 15) מועצת ירושלים ובו נטען כי הנבואות הקודמות של עמוס 9: 11-15 שחזו את סדר ברכת הגויים ראשון, ואחריו שהיקום המשכן של דוד. זה היה בקנה אחד עם הפגישה של ישראל על כנה לאדמותיהם, להתיישב לה שלעולם לא יחזור להיות מפוזר (Am. 9: 14-15; ראה גם יחזקאל 39:. 25-29).
חזרה פיסית של ישראל, שיקום של מלכות בית דוד ואת השתפכות של רוח אלוהים על בית ישראל (יחזקאל. 39:29) לשלב להכין את ישראל ואת העולם אל תהילת העולם לעקוב. לדברי אל יחזקאל 37:24, קדושי בתנ"ך יהיו להשתתף הממלכה, להיות דוד לדרגה של נסיך רחב ארץ תחת ישו. מטרת אלוהים, הוכרזה לבתולה מרים לוק 1: 31-33, כי המשיח יבוא למלוך על הבית של ישראל לנצח נצחים.
כמכלול, בואו השני של ישו הוא אירוע נפלא המתרחש בבית סוף הצרה הגדולה והזן את מלכות אלף השנים. זה יהיה קרוב אישי גופני יהיה גלוי ברחבי העולם, ותהיה הביטוי של כבוד אלוהים. זה יהיה קשור האדמה ולא בשמים במיוחד בירושלים בהר הזיתים.
משיח שהוא הגמר שלו, ילווה המלאכים הקדושים. שלו המטרה קרובה כדי לשפוט את העולם, לספק מי לבטוח בו, אם יהודים או גויים, להביא תחייה בארץ ובעולם, כדי לשחזר את הממלכה של דוד והזן את ההיתר הסופי מלכותו עליי אדמות אלף שנים. ב בהקשר של האירוע הזה יכל כעת להיות נחשב הדוקטרינה של תחייה מתה ואת פסקי דין קשורים השני קרוב.
שאלות
1. מה הם כמה מן הנושאים העיקריים הקשורים הדוקטרינה של השני בא?
2. איך רחוק להפיץ את משנת לביאתו השנייה בעיר העתיקה מדובר בברית?
3. מה תורם דברים 30: 1-3 לדוקטרינה של השני בא?
4. איך יהיה ביאתו השנייה היא מזמור 2?
5. מה נושאים עיקריים מפותחים בתהילים 22, 23 ו -24?
6. ערך סיכום של האמת על שלטונו הקרוב המילניום השני כמוצג תהילים 50, 72, 89, 96 ו -110.
7. מהי תרומתה של ישעיהו 9: 6-7?
8. איך היית מתאר דניאל 7 בא השני?
9. מהן התרומות של 2 זכריה, 8 ו -14 לדוקטרינה של השני בא?
10 איך זכריה מפריך את הרעיון כי ישו מילא את ההבטחה של ביאתו השנייה?
11. מה הקושי לא נביאי התנ"ך להבחין בין הראשון והשני ביאת המשיח?
12. מה קושי קשור בברית החדשה כדי להבחין בין Rapture ואת ביאתו השנייה של ישו להקים שלו בממלכה?
13. ערכו סיכום של הראיות כי לביאתו השנייה של ישו לכדור הארץ כדי להקים ממלכתו הוא posttribulational ו premillennial.
14. איך הוא premillennialism תלוי עקרונות הפרשנות של כתבי הקודש?
15. צג כי ביאתו השנייה של המשיח היא אישית.
16. אילו ראיות תומכות במסקנה כי המשיח יהיה לחזור גופני שלו באו השני?
17. הפוך ניגוד בין המידה שבה המשיח יהיה גלוי לעולם ב יום הדין והן השני שלו מגיע להקים את ממלכתו.
18 . באיזה מובן הם קשורים זה לזה באים שני והארץ בניגוד ההתלהבות?
19. מי יהיה ללוות משיח השני שלו מגיעה לכדור הארץ מן השמים?
20. ערכו סיכום של ההוראה על ישו הוא יהיה לשפוט את האדמה שלו לביאתו השנייה.
21 . הבחנת פסקי הדין כי תהיה להתרחש לפני המילניום, מתוכם להתרחש הסוף של המילניום.
22. כיצד הביאה השנייה של ישו קשורה שחרורו של שנשמר הצרה הגדולה?
23 . מה התחושה היא כי ביאתו השנייה חונכת למצב רוחני חדש?
24. איך יהיה בביאת המשיח קשורה שיקום של מלכות בית דוד?
25. ערכו סיכום של העובדות העיקריות הנוגעות ביאת המשיח כאירוע חשוב.

תחיות

הפרשנות הנבואית כבר קורבן בלבול רב בגלל התיאוריה ללא תמיכה המקראי שגברים יהיו כולם להיות לתחייה ב ובעונה אחת. זה תכנית נבואית פשטנית ומתעלמת הפרטים שנמסרו במעברים הנבואיים על התחיות השונות. במקום תחיית אחד כללי, כתבי להציג שבע תחיות, שחלקם נמצאיםבעבר, לפעמים מופרדות תקופות ארוכות כגון תחיות כי להקדים אחרי שלטונו של המשיח אלף שנים. הכתוב מלמד בבירור כי כל יקום לתחייה לזמן ולמקום שלו וכי קיומו האנושי נשאר לנצח. תחיות מחקר מספק מתווה נבואית חשובה של התכנית קשורה אמת מרכזית זה של האמונה והתקווה הנוצריה.

א תחייתו של ישוע המשיח

בצו של תחיות הראשון הוא זה של ישו, הודיעה הנבואה בתנ"ך (כמו תהלים . 16: 9-10), הציג היסטורית בארבעת ספרי הבשורה, והתייחסו תיאולוגית בברית החדשה מתוך הספר מעשי השליחים. אין ספק כי הדוקטרינה של תחיית ישו היא דוקטרינת חשיבות המרכזית שעליה נשענת האמונה השלמה ותקווה של כריסטיאן, כפי נרחב חשוף פול 1 Corinthians 15. בתמורת העובדות התומכות למסקנה יותר מאחד תחיית המתים היא חשובה כדי לציין כי כל חייב להסכים כי תחיית ישו הוא אירוע אחר שכבר התרחשה.

ב תחיית הקדושים בירושלים

בזמן על תחייתו של ישו עלה תחייה כי הייתה כמו בגד, על פי עד מתי 27: 52- 53. קטע זה קובע כי "בעת מותו ותחייתו של ישו הקברים נפתחו, וגופים רבים הקדושים מי נרדם הועלו; ומתוך הקברים לאחר תחייתו של אותו, הם יצאו לעיר הקודש והופיע לרבים. "
בשום מקום קצת הסבר על אירוע זה ניתן יוצא דופן. למרות הקברים נפתחו בזמן מותו של ישו, זה נראה כי הקדושים עצמם לא מן הקברים עד המשיח קמים שוב, כי הכתוב עושה ישו ברור כי הוא הראשון, הראשון קם מן המתים בגוף לתחייה כי יהיה לא ייהרס. בניגוד לאנשים אחרים לתחייה, כמו במקרה של לזרוס, אשר ללא ספק חזר למות ולהיקבר שוב, ישו היה עלה מעולם כדי לחזור קבר.
המשמעות המסתברת של תחיית הקדושים בעת תחיית ישו, מספר קטן יחסית של אנשים, ניתן למצוא עמידה אפיינו בהנפקה הלויים. המרכיב השלישי של החגיגות של הלורד (ראה לב . 23: 9-14) כולל טכס בתחילת הקציר, בני ישראל הייתה כדי לקחת חופן של תבואה בלא הפרעה לטלטל אותו לפני הלורד ולהציע קורבנות התקינים הכרת תקוותיהם להגדיר על התבואה שתקצור. תחיית הקדושים בירושלים בזמן של תחיית ישו היווה הביכורים והוכיח כי ישו לא היה לבד תחייתו, אבל זה היה המבשר של התבואה שיקצרו גדול, של אשר קדושים אלה היו מדגם.
בעוד כמה פרשו את האזכור של לוק כמו שרק שיקום לחיים כפי שקרה במקרה של לזרוס, שחל בזמן תחיית ישו להצביע על תחיית קבע, ללא ספק הקדושים אלה נלקחו בחיים לגן עדן אחרי שהם מילאו את משימתם. בכל מקרה, זה עוד תחייתו היסטורית אשר מאשרת את הרעיון שכל תחיות לא יכול נפגשים באחד נהדר אירוע עתידי.

ג תחיית CHURCH

כפי שצוין במחקרים של ביאת המשיח הקדושים שלו, ואת הדוקטרינה של התלהבות, והמתים במשיח יקומו לתחייה בזמן ביאת המשיח שלו ויחד עם הנוצרים החיים יהפכו, הוא הם פוגשים את הלורד באוויר וללכת עד שמים. לדברי אל 1 התסלוניקים 4: 13-18 ו 1 Corinthians 15: 51-58, הן הקדושים לתחייה נעבר לקבל גופי תחייה דומה לתחייה את גופו של ישו (1 יוחנן . 3: 2). תחייתו של הכנסייה היא גדולה הראשונה - תחיית הסולם והוא מבשר השני.

ד תחיית בתנ"ך SAINTS

למרות. בתנ"ך זמן כרוך הדוקטרינה של תחיית המתים, כאמור איוב 19: 25-26, למשל, הוא לא דוקטרינה זו אחת בנושא נבואות נרחבות. עם זאת, נציין בהערות נמצא להופיע כדי לשים את תחייתו של הקדושים בתנ"ך בזמנו של הביאה השנייה של ישו עלי אדמות ולא ביאתו לקדושים שלו על התלהבות.
דניאל 12 מתארים את התלאות הגדולות בפסוק 1 ותחייתו ב פסוק 2 כאירוע שלאחר מכן מייד ומהווים לשיא זה בהקשר; במקרה זה, זה הואברור הקדושים בתנ"ך לתחייה על Rapture, אך בעת הקמתה של הממלכה. אותו המשמעות ממוקמת מעבר איוב, שם תחיית מחובר עם הזמן הגואל עומד על הקרקע.
בדומה לכך, הדוקטרינה של תחיית מוצגי ישעיהו 26: 19-21 מתייחס להתעוררות של הגופות כאשר משיח שופטי העולם. זה גם משמעותי כי ביטוי מסוים "המתים במשיח" המשמש לתיאור מי לתחייה על Rapture (1 Thes. 4:16).
הביטוי "במשיח" מתאר את המצב הנוכחי של המאמינים בישוע בגלל של הטבילה של רוח, שאירעו עבור לראשונה מעשי 2 ואינו מופיע ביחס הקדושים בתנ"ך. אמנם יהיו הפרשנים של המקרא כי לא מסכים עם עמדה זו, ואת יהיה לכלול את תחייתו של הקדושים של התנ"ך עם התלהבות, המשקל של הראיות נראה כדי להתייחס זה אל הביאה השנייה של ישו עלי אדמות. בכל מקרה, כל הקדושים של התנ"ך והכנסייה יקום לתחייה לפני המילניום.

א תחיית קדושי התלאות

במיוחד של אלה שמתו על קידוש השם של פורענות, מוזכר ואמר כי יועלו בקשר הביאה השנייה של ישו כדי להקים את הממלכה. בהתגלות 20: 4 ג'ון כותב שהוא ראה "את נשמותיהם של אלה נערף בגלל שלהם עדותו של ישו ועל דברי אלוהים חיים, מי העריץ את החיה , לא תדמיתו, לא היה קיבל את חותמו על שלהם המצח או בידיהם; והם חיו מלך עם המשיח אלף שנים. " אמירה זו אינה מפורשת, במובן זה השהידים של פורענות יקום לתחייה כאשר המשיח מגיע להקים את ממלכתו. התגלות 20: 5 מדינות, "אבל שאר של המתים לא חיו שוב עד אלף שנים. זה הוא ראשוןתחיית המתים. " זה טבעי מתעוררת השאלה כיצד זה עשוי להיות הראשון תחיית הקדושים של הברית הישנה.
התשובה היא כי המונח "התחייה הראשונה" מתייחס לכל התחיות של הצדיקים אפילו כאשר הם מופרדים באופן נרחב על ידי זמן. כולם ראשון, כלומר, לפני התחייה הסופית של הרשעים. כתוצאה מכך, המונח "התחייה הראשונה" חל על כל התחיות של קדושים לא משנה מתי הם התרחשו, כולל תחייתו של המשיח בכבוד ובעצמו.

פ תחייה אלף SAINTS

לא כתבים צופים תחיית הקודש של המילניום, וחלקם הגיעו למסקנה כי הקדושים הנכנסים אלף יהיה לא למות כמובן, את כתבי הקודש הםשותקים על התלהבות של הקדושים בחי סוף אלף. סעיפים אלה שני של נבואה אינו נופל בתוך התחום של דאגה מיידית של הקדושים חיים כיום, ואת האמת על זה יתגלה לאחר ביאת המשיח כדי להקים את ממלכתו.
עם זאת, ניתן להניח כי חלק קדושים אשר לשרוד את הפורענות להיות קשישים, ובכל מקרה זה ספק אם מישהו יהיה לשרוד במהלך שלטונו של אלף שנים. אף אדם ולא הנוצרים הראשונים הצליחו כדי לחיות אלף שנים. כתוצאה מכך, ניתן להניח כי גם למות באלף הציל גם כאשר חייהם יהיו ארוכים מאוד.
לדברי אל ישעיהו 65:20, "לא יהיה יותר יש תינוק של כמה ימים, ולא ישן שלהם הימים הם לא מלאו; משום שילד יום בן מאה שנה, ואת החוטא מאות שנים תהיינה מקוללות " . הצהרה זו, יתר על כן, עולה כי החיים יהיו ממושך ארוך, כלומר, בגיל 100 שנים , אדם הוא עדיין צעיר. בשנת המילניום, המאמינים הם ישנים יהיה למלא שנותיהם, שאמור להגיע לגיל גבוה מאוד. לעומת זאת, אדם שמת 100 שנים היא כי הוא חוטא, והמוות יגיע אל אותו פסק דין.
מתקיים ראיות כי הקדושים האלף ימותו ולהיות לתחייה ב סוף שלטונו המילניום. עם זאת, דוקטרינה זו אינה מבוססת על קטע מסוים של כתבי הקודש, אבל זה כנראה הכי טוב הסבר. בעוד הקדושים לתחייה האלף יהיה raptured הקדושים אשר הם בחיים, כלומר, יילקחו מן האדמה בלי למות, כשם שהכנסייה כשזה נחטף משם. זה יהיה לקראת חורבן הארץ ושמה את זה עכשיו.

ג תחייה של רשעים

תחיית הסופית קשורה רק עם הרשע. לדברים אל התגלות 20: 11-15, בקשר עם פסק דינו של בית הכסא הלבן הגדול, לא כל המתים עלו לפני יקום לתחייה ולעמוד לפני ה 'להיות להישפט. זהו תחייתו הסופי לפני בריאת השמים החדשים ואת כדור הארץ החדש. הפרטים של ניסוי זה ייחשב באחד הפרקים הבאים.
בשנת קצר, הכתובים מלמדים בבירור שכל בני האדם יהיו לעלות שוב. כפי סיכם על ידי דניאל: "רבים מאלה שישנים באבק של הארץ יהיה ער, כמה חיי נצח, וכמה כדי בושה ובוז נצח" (12: 2) . למרות שגברים מתים, כל יהיה לתחייה, אבל תחיות לא יהיה אותו דבר. תחיית החיים היא תחייה מהוללת של גופות המאמינים תהיה תאמה גופו של ישו של תחיית מתים.
עם זאת, תחיית הגינוי הוא מחזה נורא. גברים מקבלים גופים יימשכו לעד, אבל גופים חוטאים ו בכפוף כאב וסבל. כשטן ומלאכיו יהיה קיים לנצחבאגם האש. למעשה נוקבת זו הפכה גברים לשאת את הבשורה לכל קצוות תבל, כך מספר רב ככל האפשר של אנשים יכול להיות מוצל מאש (שופטים. 23), והוא שוחרר מפני זעמו של אלוהים בהחלט תבוא מטורף. עם זאת, רק את הדוקטרינה של תחיית המתים הוא יסוד תקוותנו, ולמרות הדור האחרון של הכנסייה יהיה raptured בלי למות, עבור הרוב המכריע של עולם תחיית הקבר כבר השיטה האלוהית להפוך הגוף שאמור היה לנחות בתוך גוף מתאים לנוכחות המפוארת שלו.
שאלות
1. הוא להחיות מן המתים כולם מת?
2. מי האדם הראשון לקום לתחייה מן המתים?
3. הסבר את תחייתו במתי 27: 52-53.
4. תאר את תחייתו של הכנסייה.
5. אילו ראיות תומכות במסקנה כי הקדושים בתנ"ך לתחייה בזמן המשיח מגיע לכדור הארץ?
6. מה בכתובים מגלים על תחייתו של קדושי פורענות?
7. האם ציפור שפעת לנגב הקדושים באלף?
8. מה יקרה הקדושים שנמצאים בחיים סוף מלכות אלף השנים?
9. תאר את תחייתו של הרשעים.
10. ערך ניגוד בין הגוף של תחייה הצילה ואת לאיבוד.
11. למה את תורת העונש הנצחי היא סיבה דוחפת כדי להטיף את הבשורה לכל בריאה?

פסק דינו של ישראל ובין האומות

בקשר עם הביאה השנייה של פסקי דין המשיח על ישראל והן כוללות מדינות בין האירועים הגדולים שעושים את הממלכה על פני האדמה.
הניסויים להתחיל עם פסק הדין של קדושים בן כלב של התנ"ך ישראל וגויים, והקדושים הצרים, ישראל וגויים. עם זאת, הם נוכחים באירוע זה, בניסויים נפרדים, בני ישראל וגויים שעדיין חיים על פני כדור הארץ. יש פסקי דין אחרונים לעשות עם הפרדת מי נספרו ראוי להיכנס למלכות ומי כבר לא נחשבו ראויים ומודרות.

פסק-דין .א ישראל קם גוי

הדוקטרינה של התחייה היא אמת מוכרת בברית הישנה, ​​כפי שצוין בפרק הקודם. בשינה בנוסף התחייה המתרחשת ההתלהבות של הכנסייה, יש תחיית צדיקים מתים בקשר הביאה השנייה של ישו להקים את ממלכתו. כאמור לעיל, זה מוזכר דניאל 12: 2, ישעיהו 26:19 ואיוב 19: 25-26.
תחיית ישראל באה לידי ביטוי גם בקשר עם שיקומו כמו האומה בעת הביאה השנייה שלו. ביחזקאל 37, בתצוגה של עמק עצמות יבשות, אנולמדים כי בעוד שיקום עצמות יבשות להיות גוף חי הוא סמלי של שיבת ישראל לארצו, הוא גם הזמן שבו ישראל ייצאה מקבריהם (37: 12-14). כאן נראה כדי לשלב את סמלי מילולי. באותו פרק זה מציג דוד כאדם בן כלב מי משמש למלך על ישראל תחת ישו. באופן כללי, בתנ"ך נותן אמונה איתנה לכל מאמינים בתחיית המתים.
בהתגלות 20 הוא אמר כי תחיית קדושי אחרית הימים תהיה להתרחש בקשר הביאה השנייה של ישו. כנראה שהוא מחובר עם תחיית הקדושים של הברית הישנה. זה הוא אמר כי לתחייה חי ואת שלטונו עם המשיח אלף שנים (התגלות 20: 4 . ) וכפי הנראה יהיה מתוגמל ב באותו אופן שבו הכנסייה הוענק בבית המשפט של המשיח. נאמנות לאלוהים למוות השירות הניתן הוא הודה להם על ידי נותן להם לחלק ממשטר עם ישו עלי אדמות.
כמה בלבול שקם מן העובדה שהוא גם אמר כי הכנסייה תהיה שלטונו עם משיח. הכתובים נראים כדי לציין כי כל הצדיקים לתחייה לפני המילניום יהיה לשתף בדרך כלשהי בממלכה המילניום, כל אחד שלו כדי ובהתאם לצורך הריבוני של אלוהים. הכנסייה יהיה שלטונו אשתו של ישו;הקדושים לתחייה יהיו שלטונו בתפקידים השונים שלהם כבני ישראל הצילה או הצילה כחסידי. איור מסופק לפי הספר של אסתר, שם שררה כמו המלכה אסתר, כמו מרדכי מלך כראש ממשלה של המלך. שני אסתר ומרדכי מלך, אבל בדרכים שונות והן בתפקידים שונים. אז זה יהיה באלף.
כתוצאה מכך, ניתן להסיק כי המתים הצדיקים ישראל גוי קמו לתחייה בזמן לביאתו השנייה של ישו, ותחייתו זה תהיה לכלול את כל אלה אשר אינם נמנים בתחייה והתרגום שבוצעה ההתלהבות של הכנסייה.

ב-דינו של ישראל Living

כאשר ישו חוזר הביאה השנייה שלו הוא יהיה גם לספק עמו מן הרודפים. רבים כבר נהרגו (זכריה . 13: 8), אבל אלה ששורדים ישוחררו על ידי המשיח כשהוא (Ro 11:26.) מגיע. בני ישראל אשר מועברות מאויביהם, אך הם לא כל ראויים להיכנס למלכות, מאז כמה אינם נשמרים. הם ייאספו לפני אלוהים להישפט (Ez . 20: 33- 38). המפגש הראשון של כל ישראל ברחבי העולם (יחזקאל. היה מסופק 39:28). ביחזקאל 20: 35-38 ה 'אומר: "אני מביא לך לתוך במדבר העמים, ואת שם יהיה לי ולשכנע אותך פנים אל פנים. כפי התחננתי אבותיכם במדבר ארץ מצרים, כך יהיה אני מתחנן לפנייך, אמרתי יהוה. אני אעשה לך לעבור תחת השבט, ואני אביא לך לתוך האג"ח של הברית; ו מקרבך המורדים, ואת אלה שמרדו לי; הארץ בנדודיהם תביא אותם, אבל אל ארץ ישראל לא אכנס; וידעתי כי אני הלורד. "
על בסיס הטקסט הזה, ישראל התאספה מחולקת לשני סוגים של אנשים, אלה אשר קבלו את ישוועו כמושיע משיח וספר ראויים להיכנס למלכות, ואלה עדיין מרדניות, כופרים ואינם נכללים ו מת. למרות שישראל היא מדינה מועדפת ולמרות אלוהים נתן ברכות מיוחדות בשפע, אפילו גאולה אישית תלוי אמונה יחסים אישית עם אלוהים.
כפי שהיה בעבר, בשלב זה יש מי הם נחשבו "ישראל האמיתית" (כלומר, הציל) ואלה בני ישראל רק שם ולא נשמר. כמו פול מכניס אותו באל רומי 9: 6: "כי לא כל מי הם צאצאי ישראל הם ישראל." באל רומי 9: 8 מתאר את שלא נשמרו כמו "ילדים של הבשר" ואשר אינם ילדי האלוהים. הטיהור המורדים לעזוב בישראל בלבד גאל באמת, ויהיה שלהם הזכות להיכנס לארץ וירשתם אותה , בניגוד שלא נשמרו, שבו אלוהיםאומר, "הם לא ייכנס לארץ ישראל" (Ez . 20:38).

ג משפטם של גויי יושבים

פסק דינו של בית האומות מודאג שיקול הדעת של אלוהים על הגויים, ב בניגוד שיקול דעתו על ישראל. פסק דין זה מתאר אדוננו במתי 25: 31-46 כפסק דין שבא מיד אחריו בא השני שלו. ב פסוק 31 הוא אמר להתרחש בדרך זו: "כאשר בן האדם מגיע התהילה שלו, וכל המלאכים הקדושים עמו, אז הוא יישב על כס המלכות שלו . תהילה"
בתיאור הבא הגויים מתוארים צאן התאספו מעורב עם הכומר. להיות שונה בעין, מופרדים מן כל האחרים, את הכבשים לימינו של המלך ואת העיזים בצד שמאל. ואז המלך מזמין הכבשים להיכנס למלכות. מבחינתם, הוא אומר להם: "בוא, מבורך של שלי אבא, תירש את המלכות המוכנה בשבילך מן היסוד של העולם.
לקבלה הייתי רעב ואתה נתת לי אוכל; הייתי צמא שנתת לי לשתות; הייתי זר לך לקח אותי; הייתי עירום, ואתה לבוש אותי; חולה, ואני לך ביקר;בכלא, ואתה בא אלי. אז הצדיקים ענו לו , ואמרו: אלוהים, מתי אנחנו נתראה רעבים להאכיל אותך, או צמאים לתת לך משהו לשתות "(פסוקים 34-37.) ?.
כשנשאל כשהכבשים נעשו בצדקת, המלך יהיה לענות במתי 25:40: "אמן אני אומר לכם כל מה שעשית עבור אחד מאלה אחי, עשית לי את זה."
ואז המלך פונה שמאלה ואמר אל אותם, "יציאה ממני, אתה ארור, אל האש הנצחית מוכנות השטן ומלאכיו" (ו 41.). המלך עדיין אומר שהם לא עשו את שבעת מעשי החסד מבוצע על ידי הכבשים.
ילדים מגיבים: "אלוהים, מתי ראינו אותך רעב או צמא או זר או עירום או חולה או בכלא ולא לעזור לך?" (ו -44). המלך השיב: "Of אמן אני אומר לא כפי שעשית את זה לאחד אלה, לא כדי לי שעשית '(45.). ואז זה מצהיר כי הילדים יושלכו עונש נצחי, אבל הצדיקים מתוודעים הברכות של חיי נצח.
מעבר זה יצר כמה אי הבנות, בגלל הדגש על יצירות. מחקר שטחי נראה כדי להצביע על כך הכבשה נשמרת בשל עבודתם ואת הילדים הולכים לאיבוד מחוסר עבודה. בכל אופן, התנ"ך מבהיר שהגאולה היא לא על ידי עובד בכל היתר. אפילו פסיפס החוק הדגיש העבודות אי פעם בין ישועת הבטחותיה בתור גמול לעבודות נאמנות. במקום זאת הנורמה עבור כל ההיתרים מדינות האפסיים 2: 8-9: "עבור בחסד לך כבר נשמר באמצעות האמונה; וכי לא של עצמכם : זה מתנת אלוהים; לא על ידי עובד, כך שאף אחד לא יכול להתפאר. "
בגלל שחיתות המולד של אדם, שנולד עם אופי חטא, ובגלל מעמדה האדם, האב הראשון חטא נגד אלוהים, כל בני האדם נולדו אבוד וחסר תקווה כשלעצמם. רק על בסיס של הקרבה של המשיח יכול מישהו שהוא יישמר ישן או חדש בברית (רום . 3: 25-26). החוק של עבודות הוא רק דרך אחת של גינוי, כל עוד החוק של אמונה היא הדרך לישועה (רום . 3: 27-28). אם זה מעוגן היטב קטעים אחרים, איך הוא יכול להסביר את פסק הדין של בית הכבשים והעזים?
העיקרון נכלל המשפט הזה הוא עובד בתור ראיות של גאולה, לא בתור בסיס ישועה. אמנם רק האמונה יכולה לחסוך, זה גם נכון, כי אמונה ללא עובד מת, כלומר היא אינה אמונה אמיתית (Jas. 2:26).
העבודות של כבשים הן משמעותיות במיוחד בהקשר של הגדול התלאות למה האנשים האלה עברו. בתקופה זו תהיה אנטי גלובלי - אנטישמיות ישראל רבה תיהרגנה. בנסיבות כאלה זה יהיה מאוד משמעותי כי גוי להגן על יהודי, "אחד האחים שלי אלה קטנים" (מתי 25:40).
למעשה, גוי להגן יהודי בתקופה שבה היהודים נרדפים למוות יסכן את חייו וחירותו מאוד.
הסיבה האפשרית היחידה חסד כזה בנסיבות כאלה, בתוך זמן של הונאה שטנית גדולה ושנאת היהודים, היא כי הגוי זה מאמין הנוצרי ועל הברית הישנה והחדשים להכיר בעמדה מוזרה של ישראל כפי אנשים הנבחרים של אלוהים.
כתוצאה מכך, למרות חסד ליהודי לא יכול להיות במיוחד משמעותי בנסיבות מיוחדות, בהקשר זה סבל העולמי על טוב ישראל ליהודי הוא הופך להיות סימן שאין לטעות בו של גאולה אמיתית במשיח. וכך, בעוד הכבשים הם לא נשמרו על בסיס יצירותיו יצירותיו להראות שהם נשמרים. זהו העיקרון של להיות מוכר על ידי הפרות שלהם.
בניסוי זה מותר חסידי אומות העולם להיכנס למלכות. הם לא מקבלים את הארץ המובטחת, אשר משייך רק לישראל, אלא מותר כדי לגורהאדמה המילניום בתוך זמן של ברכות תקדים עבור גויים בישראל.
יתר על כן, ילדים נוצקו לתוך אש ניצחית. אם זה אומר שהם להטיל לגיהינום, לקום לתחייה מאוחר יותר ולהיות מושלך אל אגם האש, או אם הוא מתייחס כניסה מיידית לתוך אגם האש, הוא לא לגמרי ברור; בכל מקרה, הם עוברים עונש נצחי והכחישו את הזכות להיות אזרחי הממלכה המילניום. השיפוט של אלוהים על הגויים הוא תזכורת נוספת שאלוהים בוחן העבודות שלנו העבודות שלנו חייב להראות את אמונתנו.
גם פעולות קטנות כמו לתת כוס מים כדי צמא או להאכיל את הרעבים לא נעלמו מעיניו של אלוהים אוהב שתמיד קשוב הטיפול של הבנים עימו.קטע זה הוא תזכורת נוספת לכך הכרת הצורך האנושי ההולם סביבנו וחסד רצון טוב כלפי אחינו אדם הבנים הוא אחד הראיות המשובחות של לבטרנספורמציה כי הוא התוצר של אמונה בישוע המשיח. האלוהי אשר אינו מאפשר דרור נופל הקרקע ללא רצונו הוא גם דואגים כל הבעיות הקטנות של יצירי כפיו. למי יש את הלב של ישו יהיה בלב רגיש לעם אלוהים.
לסיכום, אומר כי הכתובים מלמדים בבירור כי השני לביאת המשיח כל הצדיקים יקומו לתחייה ושפט לפני מלכות אלף השנים להיות יזם באופן מלא. רק הרשעים יהיו להישאר הקבר, ממתינים למשפט לפני הכסא לבן הגדול על סוף אלף.
שאלות
1. מה שיפוטים להתרחש בקשר עם בואו השני של ישו?
2. מה תחיות יהיו בקשר עם ניסויים לביאתו השנייה של ישו?
3. מהו טבעו של מתן שכרן למי נשפטים?
4. איך כדי להסביר כי הכנסייה הקדושה האחרים תהיינה שלטונו עם משיח?
5. מה שיפוט מסוים ייעשה על בני ישראל החיים בביאת השני של ישו?
6. תאר את פסק דינו של בית הכבשים והעזים.
8. הסבר את ההבדל בין עבודות כראיה הישועה ועובד כמו בסיס הישועה.
7. האם אתה ללמד ישועת המשפט הזה על ידי עובד?
9. למה כל כך משמעותיים במיוחד העבודות מיוחסות הכבשים לאור התלאות הגדולים?
10. יכול להתבצע אילו יישומים מעשיים של העובדה שאלוהים רואה של חשיבות המעשים הקטנים של חסד?
11. מה הם מתים מקבריהם לאחר התחילה של האלף?

ממלכת Millenial

א במושג מלכות האלוהים

בכתבי הקודש, הביטוי "מלכות האלוהים" מתייחס בדרך כלל בתחום של ממשלת אלוהים ביקום. מאז שאלוהים תמיד היה ריבונית כל יכול, יש הוא תחושה כי מלכות האלוהים היא נצחית. נבוכדנצר מלך בבל כי הושפלה על ידי אלוהים, העיד על כך כשאמר: " אני בירך את רוב גבוהה שיבח כיבד אותו שחי לנצח, שליטה אשר ריבונות נצח, ואת ממלכתו לכל הגילאים. כל תושבי כדור הארץ הם ​​נחשבים כמו כלום; הוא עושה על פי אל רצונו בצבא שמים בקרב תושבי הארץ ואף אחד יכול להישאר ידו או לומר כדי לו: מה אתה עושה "(Dn.? 4: 34-35).
עם זאת, הממשלה האוניברסלית של אלוהים הייתה לערער בעבר נצח ידי שטן ואת הישויות המלאכיות שהצטרפו אליו במרד נגד אלוהים. למרותאלוהים הפגין הריבונות שלו לשפוט את המורדים, בכניסת החטא אל העולם הציגה את התכנית להפגין ריבונות אלוהית של אלוהים בהיסטוריה אנושית. זה כולל את המושג של ממלכת תיאוקרטית, כלומר, מלכות שאלוהים הוא המושל העליון, למרות שהוא עובד דרך שלו היצורים. כאשר אדם נברא, הוא קיבל שליטה על כל הארץ (Gn. 01:26, 28). עם זאת, ב ציות לאלוהים, אדם וחוה אכלו את הפרי האסור.
בנפילתו בחטא אדם איבד את הזכות של הממשלה, ולאחריו ריבונות האל שניתנה לאדם הוקצתה מסוימים העם הנבחר שאלוהים נתן את הממשלה. כתוצאה מכך, היא אפשרה כמה גברים לגבור לאורך ההיסטוריה. לדוגמא, דניאל נזכר כי בלשאצר בהתייחסו העובדה שאלוהים הענישנבוכדנצר "עד שזיהה כי אלוהים העליון שולט בממלכה של גברים, וקובע על זה מי שהוא רוצה" (DN. 5:21).
בברית הישנה, ​​הדגמה חשובה של הממשלה תיאוקרטית היה ממלכת ישראל תחת שאול, דוד ושלמה. מושלי גוי שאולי יש גם כדור של ממשלה פוליטית לצורך הריבוני של אלוהים. רעיון כללי זה של הממשלה תחת הדרכתו האלוהית ורשות מוזכר רומאי 13: 1, שבו פול כותב: "כולם חייבלהגיש את עצמו לרשויות שלטון; כי יש הוא לא סמכות למעט מן אלוהים, ושם, על ידי אלוהים הם הוקמו. "
בנוסף הריבונות של אלוהים באו לידי ביטוי הממשלות הפוליטיות שלהם המושלים, הכתובים מעידים על הממשלה הרוחנית, שבו אלוהים שולט לבם של גברים. זה היה נכון מאז תחילת מירוץ האדם, ואת התחום הרוחני כולל את כל מי נתון מרצון אלוהים, אם גברים או מלאכים. פול התייחס המושג הרוחני הזה של הממלכה הרומאית 14:17 אומר: "במשך מלכות האלוהים הוא לא אוכל ושתייה אבל . צדק ושלום ושמחת רוח הקודש"
בבשורה על פי מתי הבחנה בין שימוש הביטויים היא "מלכות האלוהים" ואת "מלכות שמים". פרשנים רבים רואים אלה במונחים כמילות נרדפות, שכן מתיו מרבה להשתמש בביטוי "מלכות שמים" בפסוקים ככה בשורות אחרות המשמש "מלכות האלוהים." למרות הביטויים עצמם הם מאוד דומים, שימוש נראה כדי לציין כי " מלכות שמים" הן רחבות יותר "מלכות האלוהים" ביטוי, כולל בתחום המקצוע של אמונה, כמו במשל של חיטת העשבים , כנראה שם מלכות שמים כוללות את העשבים, במשל של הרשת, שם מלכות שמים נראות כדי לכלול דגים טובים ורעים (השווה Mt 13: 24-30, 36-43, 47-50 ).
יתר על כן, מלכות אלוהים היא לא שקלתי כתחום מקצוע אבל כדור של מצב רוחני אמיתי, כפי שמודגם יוחנן 3: 5, שבו ישו אומר נקדימון, "אכן, אכן , אני אומר לכם , לא יולד איש מן המים והרוח, הוא לא יוכל לבוא אל מלכות האלוהים. "עם זאת, רוב המציגים מעדיפים את הדעה כי יש הוא לא הבדל מהותי בין שתי הממלכות.
עם זאת, יש היא הבחנה חשובה טמונה הניגוד בין הממלכה בעידן הנוכחי ואת הממלכה המילניום. הממלכה היום של גיל היא תעלומה, כלומר, המאפיינים העיקריים שלה הם גילויים שלא ניתנו בברית הישנה (ראה הר 13); אבל הממלכה בצורתו המילניום תהיה נפגשה לאחר הביאה השנייה של ישו היא לא בגדר תעלומה.
זה כולל גם את ההבחנה לתחום בלתי נראית בין "ממשלת אלוהים בלבם של מאמינים בעידן הנוכחי" ואת הממלכה הגלויה ומפוארת של אלוהיםשכל יראו עליי אדמות לאחר הקרובים השניים שלו. הבחנה זו די חשובה וחיונית להבחין בין העידן הנוכחי כמו בתחום שלטון אלוהי יהיה קיימת בממלכה המילניום.
יש הם שלושה פירושים חשובים ביחס מושג המלכות אלף שנים. נקודת מבט premillennial מפרשת כתוב אומר כי ביאתו השנייה של המשיח ראשון, אז כברת שלטונו של משיח אלף שנים על כדור ארץ לפני הקמת המדינה הנצחית של שמים חדשים וארץ חדשה להיות הוקמה.זה נקרא premillennial, כי זה מעמיד את ביאת המשיח לפני שלטונו המילניום.
ההשקפה השנייה היא amillennialism, אשר מכחישה את קיומה היא ממלכת המילניום מילולית על פני האדמה. באופן כללי, השקפה זו גורסת כי המשיח יבוא לבוא השני שלו ומייד מפנה את מקומם השמים החדשים והארץ החדשה מבלי אלף - שלטונו שנה. השקפה זו מפרשקטעים האנפין מן הברית הישנה והחדשה שמתייחסים מלכות אלף השנים כמו תחזיות שמתבצע מילא לא ממש, בין אם ניסיון בפועל של הכנסייה על פני האדמה או ניסיון של הכנסייה השמים.
מבט שלישי הוא postmillennialism. פרשנות זו האמינה בנצחון של הבשורה בעולם תהיה מגילו הנוכחי וגיל יושקה ו זהב במידה מסוימת כאשר צדק ושלום להתממש בנבואת הממלכה המילניום. זה נקרא postmillennialism בגלל זה סבור כי השני ביאת המשיח יהיה שיאו של תור הזהב, ותסתיים המילניום. Postmillennialism השמרני מייצג שלטונו עליון של ישו על לבם של גברים על ידי אלף מילולית - תקופה מקבילה. Postmillennialism הליברלית היא בדומה להערכות של האבולוציה נחשב מראש הדרגתי את התקדמות העולם המסתיימת תור זהב. בגלל כל המגמות בהיסטוריה של המאה עשרים, חל בסיס מעט להאמין כי גורם אלוהים ישגשג בעולם באמצעות אדם, ורוב האמנים היום הם amillennialists או premillennial.
אמנם היו ויכוחים רבים בעד ונגד הרעיון של האלף מילולי, הפתרון נקבע על פי המידה שבה הנבואות של הכתובים מתפרשות באופן מילולי.בדיון זה אנו מניחים כי הנבואה יש לפרש פשוטו כמשמעו, באותו אופן כמו כל האחרים נושא התגלות אלוהית. כתוצאה מכך, תחזיות רבות של ישן בברית וכן בפרק הקלאסי של התגלות 20 בברית החדשה מתפרשים באופן מילולי כפי שהם מתכוונים למה שהם אומרים: תהיה שלטונו המילולי של ישו עלי אדמות לאחר השני שלו מגיע ולפני נוצרות השמים החדשים והארץ החדשה. ספרו של Walvoord המילניאלי בריטניה (הממלכה המילניום) מציג טיעונים מפורטים על שונים דעות על המילניום, והוא דיון מפורט בסוגיה זו.

.ב UNITED המילניום שלטון האל עלי אדמות

בניגוד לנקודת מבט amillennial, אשר לוקחת בחשבון את מלכות האלוהים בעיקר בתור שלטונו רוחני בלבם של גברים, רבי קטעים תומכים במסקנה כי המלכות היא מלכות מילולית עליי אדמות, אשר המשיח יהיה באמת השליט פוליטי עליון ומנהיג רוחני נערץ. רעיון זה מובא בהרחבה העתיקה בברית ואת בניו.
ב 2 תהילים, שבו המרד של העם נגד אלוהים הוא הודיע, בהתחשב הסדר הבא בן האלוהים: "שאל של לי, ואני יהיה לעשות העמים שלךהמורשת, וכפי מחזיק את הקצוות של כדור הארץ" (פס ' . 8). זו אינה ממשלה רוחנית, אבל
ממשלה פוליטית אמיתית, כפי שניתן לראות בפסוק הבא: "דיבר לשבור אותם עם מוט הברזל, כמו כלי חרס ב חתיכות" (נ . 9). ברור זה לא יכול להתייחס לכנסייה או שלטונו הרוחני בגן עדן, אלא מייצג מלך אבסולוטי שהיכה את הרשעים ולבש בהמתנה.
מעבר חשוב נוסף המדגיש את האופי הארצי של הממלכה הוא ישעיהו 11, שבו ישו, כפי צאצא של דוד, מוצג כפי שהוא מביא למשפט הוגן על כדור הארץ מעניש את הרשעים. ישעיהו 11: 4 מדינות: "הוא ישפוט צדק עם העניים, ולהחליט עם הון עצמי עבור עניו של כדור הארץ; והוא יהיה להכות את כדור הארץ עם חרב של הפה שלו, ועם הנשימה של השפתיים שלו להרוג את הרשעים "בקטע זה הוא. מרבה להזכיר את הקרקע (כמו עיסא . 11: 9), במגעים תיאר אלוהים עם אומות לאסוף ישראל מבין כל העמים.
ספור כמעט פסוקים אחרים טוענים או לרמוז כי הממלכה תהיה עלי אדמות (השוו האם 42: 4; ג'ר . 23: 3-6; דן . 2: 35-45; זכריה 14: 1-9 . .) . תיאור בקטעים האלה של שלטונו של ישו עלי אדמות בממלכה המילניום ברור אינו מתאר בעידן הנוכחי או לתאר את השמים. כל ציות סביר היה לדרוש שלטונו מילולי על פני האדמה לאחר הביאה השנייה של ישו.

ג משיח מלך המלכים באלף

קטעים רבים מן התנ"ך והברית החדש לשלב עדותך כי משיח הוא שליט עליון על פני כדור הארץ. ישו, כפי בן דוד, הוא יהיה לשבת על כסא דוד (2 סם 07:16; תהלים 89: 20- 37; האם 11; ג 'ר . 33: 19-21 . .).
כאשר ישו נולד, הוא בא כמלך, כפי הוכרז על ידי המלאך גבריאל מרי (לוקס 1: 32-33 . ). כמלך נדחה (מארק 15:12, 13;. לוק 19:14).כשהוא היה נצלב הוא מת כמו מלך היהודים (מתי 27:37). לבוא השני שלו הוא כפי שתואר "מלך המלכים אדון האדונים . " (חזון 19:16).פשוטו כמשמעו מאות פסוקים בתנ"ך להכריז או לרמוז, בבית לפחות, כי המשיח יהיה שלטונו על פני האדמה. חלק מהטקסטים החשובים ביותר הםברורים במיוחד (ישעיהו 2: 1-4; 9 :. 6-7; 11: 1-10; 16: 5; 24:23; 32: 1; 40: 1-11; 42: 1-4; 52: 7-15; 55: 4; Dn 02:44; 07:27; האם-אחד . 4: 1-8; 5: 2-5; זכריה . 9: 9; 14: 16-17) .
אחד המאפיינים של מלכות אלף השנים הוא שדוד יהיה לתחייה יהיה שלטונו כמו נסיך בפיקודו של ישו (ירמיה 30: 9; 33: 15-17 . ; Ez 34: 23-24; 37: 24-25 . ; Os. 3: 5). אין ספק המצב הזה הוא לא ראה בכנסייה זו ודורשת להתרחש ביאת המשיח ותחיית הקדושים של הברית הישנה לפני שהוא יכול למלא-הוא נבואה.

ד תכונות עיקריות של הממשלה האלף

כפי לחשוף את הקטעים המדברים על מלכות בעתיד, יש לפחות שלושה היבטים חשובים של שלטון המשיח בתקופת שלטונו המילניום שלו.
. קטעים רבים מעידים כי שלטונו של המשיח יהיה על כל הארץ, יותר מעבר לגבולות של כל ממלכה ארצית קודמת לבין ממלכת הדוד עצמו.על ידי הקמת ממשלה עולמית, אלוהים מילא את מטרתו כי אדם צריך לשלוט על כדור הארץ. למרות אדם נפסל, המשיח ל"אדם השני, יכול להשיג מטרה זו כאמור תהילים 2: 6-9. לדברי אל דניאל 07:14, בן האדם "ניתנה ריבונות ותהילה ו הממלכה, כי כל העמים, מדינות ושפות צריכים לשרת אותו; ממלכתו היא שליטה מתמדת אשר תהיה לא לעבור ואת ממלכתו כי לא תושמד. " אותה המחשבה מוזכרת דניאל 02:44; 04:34; 07:27. האוניברסליות של הכלל של ישו עלי אדמות הוא נזכר גם תהילים 72: 8; מיכה 4: 1- ; זכריה 09:10.
2. ממשלת המשיח יהיה סמכות וכוח מוחלט. משיח ישלוט "עם מוט ברזל" (תהלים 2: .. 9; התגלות 19:15). כל היריבים ייענשו הרס (תהלים 2: 9; 72: 9-11 . ; האם. 11: 4 ). שלטון אבסולוטי מצב זה אינו המאפיין של שלטון המשיח על שלו בכנסייה או בעולם ההיתר בהווה יכול רק להיות מילא אם ישו יש שלטונו מילולי עליי אדמות לאחר הביאה השנייה שלו.
3. ממשלת המשיח ישוע במילניום יהיה הצדק והשלום. זה נובע קטעים קלאסיים כמו ישעיהו 11 ומזמור 72. מאפיינים מיוחדים אלה של הממלכה הם רק אפשרי הודות פסקי דין המבוא של ישראל לגויים (דנו בפרק הקודם) ואת העובדה השטן הוא כבול ויש לו הודעה זו הושארה מכלל פעולה. היחיד מקור הרע בעולם הוא הטבע החוטא של גברים שהם עדיין בשר אדם.
הפריד את המוץ מן התבן (ההר 13: 24-30) ואת ההפרדה של דג הטוב מן הרע (הר 13: 47-50) הן הכנות דרושות שלטונו של משיח.המילניום יהיה להתחיל עם כל מבוגר ממיר מאמינים אמיתיים כמו ישו. ילדים שנולדו במהלך אלף יהיו כפופים שלטונו הצדיקים של ישו ייענשו עד כדי מוות פיזי אם למרוד מלכם (ישעיהו 65: 17-20; זכריה . 14:. 16-19). חטא פתוח ואף אחד לא יכול להיענש למרוד המלך בממלכה המילניום.

PLACE א המיוחד של ישראל בארצות Millenial

בתקופת ממלכת המילניום ישראל ליהנות חיסיון ברכה מיוחדת. בניגוד בעידן הנוכחי של הכנסייה, יהודים וגויים נמצאים באותו המטוס ויש אותן ההרשאות, לעם ישראל באלף לרשת את הארץ המובטחת והם יהיו לטובה המיוחדת של אלוהים.
יהיה מועד האסיפה ישראל, התחדשותה כמו האומה ואת לחידוש מלכות בית דוד. ישראל סוף סוף להחזיק את הקרקע באופן קבוע לחלוטין.
קטעים רבים עוסקים בנושא זה. בשנת המילניום ישראל תיאסף ו משוחזרת הקרקעות לשעבר שלהם (ירמיה 30: 3; 31: 8-9 . ; Ez 39: 25-29; Am . 9:. 11-15).
לאחר נהדפו לאדמותיהם, ישראל יכלול את הנושאים של מלכות בית דוד לתחייה (האם 9: 6-7; 33:17, 22; 44. 6; Jer 23: 5; Dn . 4: 3 ;. 07:14, 22, 27; האם-אחד 4: 2-3, 7). הממלכות מחולק ישראל ויהודה ישובו להתאחד שוב (ירמיה 03:18; 33:14; 20:40 Ez; 37: 15-22 ..; 39:25; Os 01:11.). ישראל, כמו אשתו של יהוה (האם 54; 62: 2-5 . ; Os . 2: 14-23), יהיה בעמדה מועדפת על המאמינים הגויים (ישעיהו 14: 1-2; 49:22 ,. 23; 60: 14-17; 61: 6-7). קטעים רבים גם מדברים על העובדה שישראל יהיה להחיות רוחנית (ישעיהו 2: 3; 44: 22-24 . ; 45:17; ג 'ר 23: 3-6; 50:20; Ez . 36: 25-26; זכריה .. 13: 9; Mal . 3: 2-3). קטעים רבים אחרים לתת פרטים נוספים על המצב המבורך של ישראל, שלה ההתחדשות הרוחנית וההנאה שלהם התייחדות עם אלוהים.
למרות ההגויים לא יהיו כותרת אל הארץ המובטחת, יש גם ברכות בשפע, כפי שניתן להסיק מן הקטעים שונים ב עתיק בברית (ישעיהו 2: 2-4; 19: 24-25 . ; 49: 6, 22; 60: 1 -3; 62: 2; 66: 18- 19; Jer 03:17; 16:19) ..
הגולה של הממלכה לישראל לגויים עולה בהרבה על כל דבר בעולם אי פעם חווה לפני.

ברכות רוחניות פ באלף

למרות המילניום מתואר בצורה נכונה כמו השלטון הפוליטי של ישו עליי אדמות, המאפיינים של הממלכה יהיו לספק קשר לחיים בשפע רוחני כזה ככל שלא היתר קודם הצליח כדי להשיג. על ידי אגב, זה נובע העובדה השטן הוא כבול, את החטא נשפט מייד ואת הידע האוניברסלי של ה 'המושגת.
לדברי אל ישעיהו 11: 9: "כדור הארץ יהיה מלא עם הידע של לורד כמים לים מכסים."
הבטחות רבות של ברכות רוחניות פנימיות שמגיעות נתון ברית חדשה. ירמיהו 31:33, 34 מדינות: "זוהי ברית אני אעשה עם בית ישראל אחרי הימים ההם, נאם לורד: אני אשים החוק שלי במוחם, ולכתוב אותו בלבם; ואני אהיה אלוהים שלהם, והם יהיו האנשים שלי. והם ולמדו יותר גבראחיו לאמר יודעים את יהוה; והמה כולם מכירים אותי, מן הפחות מהם כדי הגדול, נאם לורד; אני יהיה לסלוח עון שלהם, ואני. יהיה לזכור חטאם לא יותר "זו תהיה תקופה של צדק (תהלים 72: 7; ישעיהו 2: 4 ..). תנאים רוחניים יהיו גם יוכלו לצאת שמחת ברכה רגילה לעם של אלוהים (ישעיהו 12: 3, 4; 61: 3 . 7).
למרות שיש היא כל ראיה כי רוח אלוהים תטביל מאמיני אחדות רוחנית חדשה כמו בכנסייה הנוכחית, יהיו, עם זאת, נוכחות כוח שכינה ב המאמינים במהלך האלף (ישעיה 32:15 ;. 44 : 3; יחזקאל. 39:29; ג'י 2: 28-29) .. בשל המצב המיוחד ללא ספק להיות יותר ברכה רוחנית בעולם באלף יותר מכל האחרים היתר לפני.
כמרכז פולחן, מקדש המילניום המתואר יחזקאל 40-46. בשנת קורבנות במקדש זה שונה במקצת מן קורבנות הפסיפס הם מוצעים. המתורגמנים חלוקים בדעתם לגבי מה אם זה צריך להילקח פשוטו כמשמעו או צריך לקבל הסבר אחר. יש הוא לא סיבות חזקות כי לא קיבלו את המקדש ואתמערכת הקורבנות כמו נבואה מילולית.
למרות מותו של ישו יש לשים קץ חוק הפסיפס ואת מערכת הקורבנות, שהוזכר על ידי יחזקאל נראה כדי להיות בעל אופי הנצחה, מחפש בחזרה לעבר הצלב, ואת הקורבנות בתנ"ך נראו קדימה כדי ההקרבה לחצות.
בשנת המילניום, עם הברכה הרוחנית יוצאת הדופן שלו, את העובדה הנוראה של חטא ואת הצורך להקרבה של ישו יהיה קשים יותר להבין מאשרקלות קודמת. כתוצאה מכך, זה נראה כי מערכת הקורבנות הייתה הציגה כתזכורת הצורך הייתה הקורבן של ישו, מי יכול לקחת חטא. אם הקורבנות בתנ"ך היו הכרזה תקינה של מותו של ישו, אמצעי דומה יכול להיות בשימוש אלף כדרך להנציח אותו .
בכל מקרה, יש הוא עדות ברורה לכך המילניום יהיה תקופה של ברכה גדולה רוחני מהרגיל, שבמהלכה האדמה תהיה מאופיינות צדק, שמחה ושלום.
השפע של התקדמות ברכות רוחניות יביא חברתי חשוב כלכלי גורם כי תהיינה עלה דבר ידוע קלים קודם. העובדה כי כולם יצטרכו צדק וכי העניו יהיה מוגן להבטיח אקוויטי בענייני כלכלה וחברה. כנראה שרוב האנשים יודעים האדון. כדור ארץ עצמו ישוחרר מן הקללה הרובצת על על שלךהפרודוקטיביות (האם 35: 1-2.), ויהיו גשמים כבדים (ישעיהו 30:23; 35: 7 . ). באופן כללי, יהיה שגשוג, בריאות וברכה גשמית ורוחנית כפי שמעולם לא לפני שהעולם אי פעם ידוע.
המצב המילניום יהיה לכלול גם שינויים גדולים לארץ, חלק מהם מיוצר על ידי האסונות הגדולים של הצרה הגדולה ואחרים הקשורים לביאתו השנייה של ישו. איפה הוא עכשיו בהר הזיתים בירושלים, עמק גדול ממזרח למערב (זכריה . 14: 4) יוארך. עוד תכונה מיוחדת של התקופה היא שירושלים תהיה נעלה מעל השטח שמסביב זה (זכריה. 14:10). ככלל, הארץ המובטחת שוב יהיה בגן של העולם, במרכז מלכות אלוהים עלי אדמות והמקום של ברכות מיוחדות. במובנים רבים, המלכות אלף שנים תהיינה תור זהב, שיאו של ההיסטוריה של כדור הארץ ואת הגשמת מטרתו של אלוהים להקים את בנו כמושל העליון של היקום.
שאלות
1 . באופן כללי, מהי המשמעות של מלכות אלוהים?
2. באיזה מובן הם מלכות האלוהים נצחיות ואוניברסליות?
3. איך מפעיל את הכניסה של חטא שמשה כדי להציג את הרעיון של מלכות תיאוקרטית?
4. באיזה מובן נפילת האדם הביאה ב כניעה לאלוהים גברים מסוימים הזכות לשלוט?
5. באיזה אופן היתה ממלכת ישראל הפגנה מיוחדת של עקרון תיאוקרטית?
6. באיזה מובן הוא הממלכה של אלוהים בלב שונה הממלכה תיאוקרטית שלה?
7 . מה עשה כמה הבחנות בין "מלכות שמים" תנאים "מלכות האלוהים"?
8. מה הבחנות חשובות צריכים להיעשות בין במתכונתו הנוכחית של הממלכה ואת הצורה העתידית של הממלכה באלף?
9. מה היא אמורה ידי פרשנות premillennial של כתבי הקודש?
10. מה זה פירוש פרשנות amillennial של כתבי הקודש?
11. מה זה נועד בדואר - המילניום פרשנות של כתבי הקודש?
12. מהו עקרון פרשנות מעורב בנקודות שונות אלה של נוף?
13. מהי תרומתה של תהילים 2 לרעיון של ממלכה מילולית עליי אדמות?
14. מה מתגלה בישעיהו 11 על הממלכה הארצית?
15. מדוע אינה סבירה כדי להפוך את המילה "הארץ" מייצג את השמיים אלה קטעים?
16. כיצד מתגלה בתנ"ך על המשיח כשליט עליון על פני כדור הארץ כפי בן דוד?
17. מה קטע תומך ברעיון כי דוד יקום לתחייה ו יהיה לפסוק כפי נסיך בפיקודו של משיח המלכות אלף השנים, ומדוע זה דורש ממלכה עתידה על פני כדור הארץ?
18. בדוק על ידי כתבי שהמשיח יהיה מלך על כל הארץ, הרבה מצוין את הגבולות של מלכות בית דוד של הברית הישנה.
19. אילו ראיות ניתן להציג להראות ששלטון המשיח יהיה הכוח והסמכות מוחלט?
20. מה יימצא ראיות בכתובים כי הממלכה על פני אדמה תהיה צדק ושלום?
21. איך יהיה לסלול את הדרך עבור שלטונו למשפט הוגן על ישראל, הגויים ושטן שנעשית בבית תחילת המילניום?
22. איזה מקום מיוחד ניתנת לישראל המלכות אלף שנים, ומה יהיה תכונות של ברכות נתונות?
23. מה אברך מיוחד יינתן העמים מלכות אלף השנים?
24. מהו עדות ברכות רוחניות יוצאות דופן עבור כל בני המלכות אלף השנים?
25. מה משרד הרוח אתה תהיה באלף?
26. מה הוא למד על מקדש המילניום מערכת קורבנות של האלף?
27. לאור העובדה כי ישו מת על הצלב, איך אתה יכול להסביר כזה קורבנות?
28. מה התפתחויות חברתיות וכלכליות של חשיבות תהיינה באלף?
29. באיזה מובן תשנה את הפרודוקטיביות אדמה באלף?
30. אילו שינויים טופוגרפיים משמעותי מתרחש על פני אדמה באלף?
31. ערכו סיכום של הברכות היוצאות הדופן המאפיינות את הממלכה המילניום.

פסק-דין של השטן המלאכים הנופלים

פסק-דין של א 'השטן על הצלב

הסכסוך בין אלוהים לשטן החל עם נפילת השטן ממדינתו קדושה מקורית הרבה לפני האדם וחווה נוצרו (ראה פרק 22).
לאורך ההיסטוריה של אדם, השטן ירד בכמה ניסויים, כולל משפטו של גן העדן אותו ספג הנחש ואת החריצה בראשית 3:15 המודיע על הנפילה הסופית של השטן. יש שטן נמסר כי זרע האישה "תהא להיפצע ראשך , ואת ועשה להיפצע עקביו."
זה התייחס הסכסוך בין השטן ואלוהים הביא על צליבתו של ישו. למרות המשיח מת על הצלב, הוא קם מן המתים, ואת זה מתייחס אל על "החבורה ועשה עקביו." לעומת זאת, השטן סבל מפציעה אנושה זה אומר התבוסה המוחלטת שלך, מתמצה במשפט "אתה תהיה להיפצע ראשך."ישו, מותו, הוא זכה בניצחון שנמשך מעל השטן.
ביוחנן 16:11 מתייחס אמת זה אותו הדבר, שבו ישו אומר כי רוח הקודש, כאשר הוא מגיע, תהיה להרשיע את העולם "של פסק דין, כי הנסיךשל העולם הזה הוא נשפט." פסק הדין של השטן בלט על הצלב, ועל השטן הורשע מרד נגד אלוהים אשר צריכת הקרבה של ישו כדי להציל גברים נפלו.
תקרית מוקדם יותר בחייו של ישו גם הודיעה על ניצחון של ישו על השטן. כאשר הם חזרו השבעים ששלח החוצה להטיף, הם אמרו לוק 10:17, "אדוננו, אפילו השדים כפופים כדי לנו בשמך." ישו הם השיב, "וראיתי כוכב נופל השטן מן השמים כמו ברק" (10 : 18). זה היה הכרזה נבואית של התבוסה הסופית של השטן.

ב השטן, שירד מן השמים

בהתחלה של הצרה הגדולה, ארבעים חודשים לפני השני של ישו, על פי אל התגלות 12: 7-9, מלחמה מתקיימת בגן העדן בין מייקל, ראש המלאכים הקדושים לבין השטן, כפי שתואר הדרקון שלו המלאכים (המכונה המלאכים הנופלים). שטן המלאכים הנופלים מובסים, ו "נזרק למטה התנין הגדול, הנחש העתיק, אשר נקרא שטן השטן, מי מרמה את כל העולם; הוא נזרק למטה אל האדמה והמלאכים שלו היו נזרק למטה איתו "(התגלות 12: 9 . ).
כאמור בהתגלות 12:10, השטן כבר עוסק ללא הרף מאשימת האחים, "האשים אותם לפני יום אלהינו והלילה." עבודת מאשים השטן מוצגת לראשונה בכתובים בספר איוב, ומסתיימת עם ההכרזה על פסק הדין הסופי יהיה נגד אותו . מ בשלב זה של התכנית הנבואית, כארבעים ושתיים חודשים לפני ביאתו השנייה של ישו (ראה Rev. 12: 6 . ) שטן מלאכים רעים הם סוף הסוף נשללו מן השמים. תבוסת השטן, שהחלה כשהיה מסוגל לפתות בהצלחת משיח, שהובהרה ע"י הליהוק מתוך שדים ידי משיח והחסידים ומאובטח על ידי מותו של ישו על הצלב, עכשיו מתקרב לשיאו. השטן, כבר נשפט והורשע, הוא עומד לראות שיפוט להורג נגד אותו עכשיו.

ג השטן, כבול יצוק לתוך התהום

בבית הביאה השנייה של ישו פסק הדין המרשיע לא רק על ריצה בעולם מקלל ושליטיה, אלא גם על שטן ואת המלאכים הנופלים.
בהתגלות 20: 1-3 ג'ון כותב: "ראיתי מלאך יורד מן השמים, נתקל מפתח התהום ושרשרת גדולה בידו. הוא תפס את הדרקון, הנחש הישן, מי הוא השטן והשטן, וקשר אותו עבור אלף שנים; והוא מטיל אותו לתהום נעול, ולהגדיר חותם עליו, כי הוא היה לא לרמות את העמים עד שהם היו אלף שנים; אחרי זה הוא חייב יתרופף מעט זמן. "
התקדמות סקירה גרפית זה נוסף נרשם בפסק הדין של השטן. ג'ון לא רק לראות השטן כבול יצוק לתוך התהום כלואה בתוך הבית שם, אבל גם נותן את הסיבה לפעולה זו. המטרה היא כי השטן אינו מסוגל לרמות את העמים עד שהם מילאו אלף שנים והגיע שלה בסופו של דבר מלכות אלף השנים. למרות האמת הזאת ניתנת ג'ון בתוך חזון, הפרשנות ברורה. השטן אינו מסוגל ישלה רחבי העולם כפי שהוא עשה מאז אדם וחווה נבראו.
מצגת החיה של השטן מועד אלף שנה , "מה עושה את שלטונו של ישו" היא עוד עדות חשובה כי המלכות אלף שנים הן עדיין בעתיד לא צריך להיות מזוהות עם שום שלטונו הנוכחי של אלוהים. במקרא זה מאוד ברור כי השטן הוא עכשיו לא קשור, כפי שניתן לראות במחקר הקודם שלהשטן (ראה פרק 23). כל הגשמה מילולית של התגלות 19 כדי 20 דורשת הראשונה מתרחשת ביאת המשיח הוא כבולה מייד אחרי השטן.בהתגלות 20 הוא מוזכר שש פעמים בתקופה של אלף שנים, המציין את האירועים שקודמים וכאלה שקרו. שרשור השטן מתרחש, ברור מאוד, לפני תחילת אלף השנים.
למרות ששום דבר לא אמר בקטע הזה על מלאכים הנופלים, אפשר להניח כי בשלב זה מוגבל גם וגורש גם מן השמים עם שטן ארבעים ושתיים שנה קודם לכן. בשום מעבר המילניום הוא מדבר על פעילות שטנית עד הסוף, כאשר השטן הוא שחרר במשך זמן מועט.

ד השפיות של השטן

התגלות 20: 7 אומר, "כאשר אלף שנים הם פג, השטן יהיה שחרר את שלו בכלא." קובע הפסוק הבא כי "לצאת לרמות את הגוים אשר נמצאים מארבע כנפות הארץ, גוג ומגוג, כדי לאסוף אותם עבור קרב; המספר מהם הוא כמו חול הים. " בראשות השטן, מציג כעת הצבע האמיתי שלהם קהל של אנשים שהיה מוצהר כדי לעקוב המשיח רק כלפי חוץ. אלה הם ילדים שנולדו באלף, כורח נסיבות מאלצים אותם מצהירים אמונה במשיח, אבל מעולם לא באמת הייתה הלידה החדשה. עכשיו, במרד גלוי, "להקיף את המחנה של הקדושים ואת העיר האהובה," ירושלים. גורלם הוא למשפט מידי ועל פי אל התגלות 20: 9, "אש ירד מן השמים, ותאכל אותם ".
לדברי אל הפסוק 10, מיד לאחר "השטן כי רימו אותם היה יצוק לתוך האגם של אש וגופרית, שם החיה ואת נביא שקר; ו והמה להתייסר יומם ולילה לעולמי עולמים. " זהו גינוי סוף השטן, עבור ייעודו הוא האש הנצחית שהכין לאל על השטן ומלאכיו (מתי 25:41).
המלאכים הנופלים גם נשפטים, כי הם עקבו המרד המקורי של השטן נגד אלוהים (ישעיהו 14: 12- 17; Ez . 28: 12-19.). לדברי אל 2 פיטר 2: 4, "אלוהים לא חסך המלאכים שחטאו, אך מושפל אותם לעזאזל ונמסר להם לתוך רשתות של חושך, כדי להיות שמורה דין". גיהנום כאן זה מתייחס טרטרוס, מקום של עונש נצחי, לא אל השאול, אליה עובר מת רשעים בטרם יצוק לתוך אגם האש (חזון 20:13, 14).
משפטו של המלאכים גם המוזכרים ג'וד 6, שבו להלן התגלות: "והמלאכים ששמרו לא שלהם ן הראשון , אבל משמאלם למגורים עצמו, הואיהוה שמורות תחת חושך בשלשלות נצח לשיפוט היום הגדול. "כאשר הצהרה זו ממוקמת בסמוך קטעים אחרים מתייחסים הנפילה והשיפוט של שטן מלאכים רעים, ברור כי למרות השטן וחלק המלאכים יש מידה מסוימת של חופש עקב זה מוביל למלחמת חרמה נגד המלאכים הקדושים ואת האנשים של אלוהים עלי אדמות שיש מלאכים שיש והם משורשרים אין חופש. בלי אבל כל מיועדות פסק הדין של היום הגדול, בהתייחסו השיפוט של שטן וכל המלאכים הנופלים יקרים סוף המלכות אלף שנים.
למרות שהם הפעילו רבת ההשגחה האלוהית שטן המלאכים הנופלים הכח וההשפעה בעולם התנגדו הרף אלוהים, להביס הסוף נכון והשיפוט נצחי יעבור אותו . עם זאת, הנוצרים נגועים השטן, כמו איוב בתנ"ך, יכול לנוח בעובדה הניצחון הסופי שלו מובטח וכי אויבי האל יישפט בשל הזמן.העובדה החיה ואת נביא השקר נוצקו לתוך האגם של באש לעבר התחילה של האלף ועדיין להיות שם כשזה נגמר, מראה כי העונש הוא אינסופי.הכתובים מלמדים בבירור כי יש רק שתי תוצאות סוף בניסויים, אחד אושר נצחי של השמים ואת הייסורים אחרים בלי סוף באגם האש.
שאלות
1. מה התחזית של התבוסה הסופית של השטן הוא היה בגן עדן?
2. מה עשו אינדיקציה ישו על התבוסה הסופית של השטן לוק 10:18 ו ג'ון 16:11?
3. תאר את המלחמה המתרחשת בגן עדן בין מייקל השטן, ואת התוצאה שלה.
4. מה היו עושים שטן בשמים דרך ההיסטוריה של אדם?
5. תאר נפילת השטן בשעת תחילת המילניום.
6. איך אנחנו ממש לקחת השרשור של השטן, וכיצד זה משפיע על הממלכה המילניום?
7. מהי התוצאה של השטן שיחרר ב סוף האלף?
8. תאר המצטרפים השטן נגד ישו בבית סוף האלף.
9. מהי התוצאה של המרד?
10. תאר את פסק הדין הסופי של השטן המלאכים הנופלים.
11. איך יכול להיות בטוח של נוצרי נצחון הסופיים בעיצומו של קונפליקטים רוחניים?

פסק הדין של כס GREAT WHITE

א פסק-דין הגדול האחרון WHITE על הכתר
כשיאה הסופית של ההיסטוריה האנושית ב סוף המלכות אלף שנים, הכתובים להקליט פסק הדין הגדול של הכסא הלבן הגדול (Rev . 20: 11-15). בניגוד פסקי דין קודמים של צדיקים, ואת פסקי הדין השונים של אלוהים על ישראל וגויים החיים בעולם, זהו פסק דין סופי; בהקשר אתה יכול לראות כי מתייחס רק השיפוט של הרשעים.

ב חורבן השמים ואת הארץ

לפני יום הדין של הכסא הלבן הגדול בהתגלות 20:11 מצהיר, "הם ברחו שמים והארץ; מקום לא נמצא עבורם. " השלם את המירוץ שלההיסטוריה האנושית, יצירת הישן נהרסה, כאמורה בהתגלות 21: 1, "כי השמים הראשונים והארץ הראשונה נפטרו, והים היה לא יותר." 2 פטר 3: 10-12 מתייחס לאירוע זה ומתאר את ההרס הדרמטי עם המילים הבאות: "השמים יחלפו עם רעש גדול, ואת האלמנטים יפורקו, והארץ והעבודות אשר בקרבה שתישרפנה עד " ( ו. 10). בשינה בפסוק הבא יאמר לנו: "כל הדברים האלה יהיו יפורקו" (נ . 11); וב פסוק 12 מושגים אלה משולבים כשהוא אומר, "שם להיות באש יפורק, ואת האלמנטים, שנשרף, יתמזגו." בשל הרס כדור הארץ והשמים היום, זה נראה כי פסק דין הכסא הלבן הגדול מבוצע בחלל.

.ג תחיית המתים הרשעים

לדברים אל התגלות 20:12, ג'ון ראה "מת, קטן עם הגדולים, עומד לפני אלוהים." התגלות 20:13 מוסיפה: "והים נתן את המתים אשר היו בו;ו מוות לעזאזל נמסר עד המתים שהיו בהם. "כל הרשעים מתים כאן כבר לתחייה ולעמוד לפני ה להישפט. ביוחנן 05:27 ברור כי השופט הוא האדון ישוע המשיח עצמו, כי זה קובע כי האב "נתן לו סמכות לבצע שיפוט, כי בנו של איש."

ד פותח את הספר של האנושי עובד

התגלות 20:12 מצהירה, "שני ספרים נפתחו : וספר נוסף היה פתוח, הוא החיים; והמתים נשפטו על ידי הדברים שהיו כתובים בספרים על פי כדייצירותיהם. " הפסוק הבא חוזר עובדה מפלילה: "על פי כדי יצירותיהם." הנה התוצאה של דחיית החסד מתבטאת במונחים מוחלטים. יש הוא אין מחילה מלבד המשיח (מעשי השליחים. 4:12), והן אלו שדוחים את החסד בהכרח להישפט על חטאיהם.
לאחר התייעצות יצירותיו בספר החיים נבחנים שלהם שמות. אם, כפי שיש מאמינים, כי הספר של החיים הוא פשוט השיא של כל מה שאתהצריך חיי נצח, או כפי שאחרים אומרים, המהווה את הרשימה של כל מי שחי והיא בטלה את השמות unconverted, התוצאה היא זהה. אם שמותיהם אינם מופיעים בספר החיים, זה כי הם לא קיבלו חיי נצח. הברית כי נידונים, והתגלות 20: 14-15 זה כתוב: "ומוות לעזאזל נוצקו לתוך אגם האש. זה הוא המוות השני. וזה לא נמצא כתוב בספר החיים לוהק לתוך אגם האש. "
חלק מהמורשעים אולי טוב יחסית לאחרים שהיו רע יחסית, אבל חוסר חיי נצח .es העובדה המרשיעה. כל אלה שיש להם חיי נצח נשפטים על בסיס של יצירותיו ואת דחיית ישו, נוצקו לתוך אגם האש. הטרגדיה היא , כי על פי אל הקודש, משיח מת עבורם ועבור מי נשמרים.
לדברי אל 2 Corinthians 5:19, "אלוהים היה במשיח, ליישב את העולם כדי עצמו, לא זקיפת לגברים חטאיהם." ב 1 ג 'ון 2: 2 קובע כיהמשיח הוא "הפיוס על חטאינו; ולא רק עבור שלנו אלא גם עבור העולם כולו. " מי הושלכו עונש נצחי יכלו להינצל אם היו פנה ישו. המדינה להשמדה שלו היא לא בשל חוסר אהבת האל או אי הזמינה של חסדו של האל, אלא העובדה שהם לא רצו כדי להאמין. מי שמעולם לא הייתההזדמנות לשמוע את הבשורה נידונים על ידי דחיית עדותו של אלוהים עולם הטבע (רום . 1: 18-20). הם גם דחו את האור שהם היו והם גינו בצדק על הכפירה שלהם. פסק דין הכסא הלבן הגדול הוא הסוף העצוב של אלה שאין להם משיח כמושיעם ולורד.
שאלות
1. מה הבדל חשוב ניתן לראות בין פסק הדין של הכסא הלבן הגדול ואת פסקי הדין הקודמים?
2. איפה שיקול הדעת של הכסא הלבן הגדול מתקיימת ואיך זה עומד בניגוד פסקי דין קודם?
3. תאר את הרס כדור הארץ בהווה.
4. מה בכתובים מגלים על תחיית המתים הרשעים?
5. מהו בסיס שיקול הדעת של המתים הרשעים?
6 . מהי הטרגדיה של פסק הדין של המתים הרשעים?
7. באיזה מובן הוא תמריץ לנצח נשמות ההתגלות לאבודים?

חדש השמים ואת כדור הארץ החדש

א החדש השמים ואת כדור הארץ החדש

לאחר פסק דינו של בית הכסא הלבן הגדול והרס לרקיע הראשון והראשונה הארץ, ג'ון כותב בהתגלות 21: 1: "ראיתי שמים חדשים וארץ חדשה; משום השמים ואת ארץ ראשון הראשונים והאחרונה האחרונה נפטרו., והים היה לא יותר "השמים החדשים הוא לא תארו, וכל מה שנאמר על הארץ החדשה הוא" הים לא קיימת יותר . "(חזון 21: 1). השתיקה המוזרה של כתבי קודש על המראה של כדור ארץ החדש והשם שוב לא הסבירה בכל מקום. במקום לידיעתנו מופנית לכיוון העיר הקדושה, את ירושלים החדשה.

.ב תיאור כללי של ירושלים החדשה

ג'ון כתב את חזונו במלים הבאות: "ראיתי את עיר הקודש, חדש בירושלים, מגיע למטה את השמים מאלוהים, מוכן ככלה מקושטת בשבילהבעלה" (Rev 21: 2 . ). הבעיה המיידית מול כל המתורגמנים היא המשמעות של מה ג'ון ראה. אם מקבלים את ההצהרה כפי שבאה לידי ביטוי, ג'ון ראה שיחה חדשה בירושלים עיר הקודש, בניגוד ירושלים בן הארץ, אשר נהרס כאשר נחרך האדמה. זה הוא אמר כי העיר יורדת מן "גן עדן מאלוהים." באופן משמעותי, שלא לדבר על כך שהעיר נוצרה, וכנראה קיימת במהלך התקופה לפני המלכות אלף שנים, ואולי כעיר לווין על פני האדמה; ככזה, זה היה יכול להיות בבית של הקדושים לתחייה raptured המילניום. תיאור כללי של כדור הארץ המילניום ברור כי אין עיר על פני כדור הארץ ואת ירושלים החדשה במהלך האלף. יש סבורים כי המשיח התכוון החדשה ירושלים כשאמר ביוחנן 14: 2: "אני הולך להכין . מקום בשבילך"
כאן בהתגלות היא ירושלים החדשה שיורד מהשמים ובוודאי עם גורל הארץ על הארץ החדשה. ג'ון גם תיאר את העיר כמו "אישה מקושטת לבעלה." ללא זאת, כפי שמוצג על ידי גילויים מאוחר יותר, חדשה בירושלים כוללת קדושים של כל ההיתרים, ולכן הוא עדיף על לשקול את זהבתור ביטוי תיאוריים ולא כהתייחסות סטנדרטית. ירושלים החדשה היא יפה ככלה מקושטת יפה של בעלה. כתוצאה מכך, למרות שבעיר הוא מילולי, היופי שלה השתנה לזה של חברה.
למרות יחסית כמה קטעי מהתנ"ך להתמודד עם סוגיית החדשה משמימה ואת הארץ החדשה, לא בהתגלות איפה אמת זה מופיעה עבור הראשוןהזמן. בישעיהו 65:17 אלוהים אמר: "כי הנה, אני יוצר שמים חדשים וארץ חדשה; ואת לשעבר לא ייזכר, ולא לבוא לתוך המוח. "זה פסוק מתרחש בהקשר של הארץ המילניום וחלק חושבים שהוא מתייחס ירושלים מחודשת כי תהיה במהלך האלף. עם זאת, זה יהיה עדיף על לשקול את זה כהתייחסות ירושלים החדשה כי תהיה בארץ החדשה לראות ברקע, בעוד ירושלים המחודשת באלף נתפסה בקידמה, כמו ישעיהו 65:18.
עוד הסימוכין נמצא בישעיהו 66:22, הקובע: "עבור כאשר השמים החדשים והארץ החדשה אשר אני עושה יהיה להישאר לפניי, נאם לורד, כךShall הזרע שלך ואת השם שלך." בעוד ירושלים של מטה יהיה להשמיד סוף האלף, ירושלים החדשה תהיה להישאר לנצח כמו זרע ישראל יהיה להישאר לנצח.
ב 2 פיטר 3:13 תחזית אחרת של השמים החדשים והארץ החדשה נעשית, לאפיין מקומות בהם צדק ישכון. כתוצאה מכך, ניתן להסיק כי הדרך התנ"ך נחשב השמים החדשים והארץ החדשה כפי המטרה הסופית של היסטוריה כמקום מנוחתם האחרונה של הקדושים.
לאחר הציג את השמים החדשים והארץ החדשה ואת ירושלים החדשה, ג'ון ממשיך לתאר המאפיינים העיקריים שלה בהתגלות 21: 3-8. יש אלוהים יהיה להתעכב עם גברים ולהיות אלוהיהם. בכי, מוות וכאב יהיה בוטלו, כמו ג'ון אומר, "כי הדברים הראשונים יש לעולמם" ( נ . 4). זהאשר בפסוק 5 מתוכן ההודעה: "הנה אני עושה את כל . הדברים"
במחוזות ירושלים החדשה, ישו כמו אלפא ואומגה, מבטיח: "לו מי הוא צמא אני אתן מהמזרקה של מים חיים. מי מתגבר יירשו את כל הדברים, ואני אהיה אלוהיו והוא יהיה הבן שלי "(פסוקים. 6-7). לעומת זאת, unconverted שתיאר את עבודותיהם וחוסר אמונה "יש מצדם של האגם שנשרף באש וגופרית, שהוא המוות השני" ( נ . 8). בניגוד המוות הראשון, שהוא פיזי ורוחני, המוות השני הוא הפרדה ניצחית מאלוהים. ג'ון מוזמן להסתכל "הכלה, אשתו של השה" ולבצע "ברוח אל הר גדול וגבוה" (חזון 21: 9-10 . ). הנה ג'ון רואה את החדש בירושלים מגיעה למטה את השמים מאלוהים.
בתיאור הבא בהתגלות 21 זה מצהיר כי ירושלים החדשה יש "כבוד אלוהים"; בעיר היא בהירה עם "זוהר כאבן כדי יקר כמו אבן ישפה, צלולה כבדולח" ( נ . 11). למרות ג'ספר הוא בדרך כלל בשם אבנים בצבעים שונים, והם אבן אטום שבה הוא לעומת יפה וצלול. עליך נתן רושם שליופי זוהר מדהים.
הפסוקים הבאים מתארים את העיר עצם כפי שהיא מוקפת חומה כ -70 מטרים גבוהה, עם שנתי עשרה שערים בחומה שומרת עשרה מלאכים. על דלתות שמות שנים עשר שבטי ישראל. העיר היא כיכר ב צורה ולחפש צפון, דרום, מזרח ומערב, המציין כנראה שכדור הארץ החדשה הן רוחות שמים כמו בארץ הנוכחית.
הקיר הוא כשנים עשר קרנות, על פי אל הפסוק 14, נושאות את שמות שנים עשר השליחים.
העיר נמדדת הוא ראה שיש 12,000 furlongs, או כ -2,400 קילומטרים לכל צד, עם גובה שווה. זה העלה את השאלה על הצורה של העיר, אם קובייה או פירמידה. כנראה הכי נחשב פירמידה, מאז זה מסביר כיצד הנהר יכול לזרום דרך שלהם הצדדים, כפי שהוצגו בהתגלות 22: 1, 2.
באופן כללי, כל החומרים של העיר הם שקופים ומאפשרים מעבר של הפרעת אור. אפילו זהב הוא כמו זכוכית נקיה (21:18). יסודות הקיר ועליה שמות שנים עשר השליחים, ולייצג את הכנסייה, והם מעוטר שנים עשר אבנים יקרות שנותנים כל צבעי הקשת, ואת האור הבהיר של העיר לספק נוף עוצר נשימה להפליא (vv.19, 20).
שערי העיר הן פנינה אחת גדולה, ואת הרחוב של העיר הוא טהור וזהב גבישים ( v . 21). אין לעיר מקדשת, כי אלוהים הוא זה ( נ . 22), ואין לו שום צורך של השמש, ירח או כוכבים, עבור התהילה של אלוהים ואת הכבש לספק אור (נ 23). הגאולים בין הגויים (את העמים) ללכת לאור בעיר ולהיכנס בחופשיות דרך שעריו, לא לסגור כי אין הלילה ( v . 25).
לדברי אל התיאור הזה תושבי העיר הם קדושים של כל ההיתרים. לא רק ישראל גוי מוזכרות, אלא גם את שנתי העשרה שליחים המייצגים את הכנסייה. זהו בהתאם לתיאור עברי 12: 22-24, אשר מפרט את תושבי ירושלים החדשה ככוללים 'הרבבות של מלאכים, העדה בכור אשר לומדות בגן העדן, אלוהים השופט כל, אל הרוחות של צדיקים עשה מושלם, לישו המתווך של הברית החדשה. " מתוך זה ניתן להסיק כי הכנסייה תהיה ירושלים החדשה, כמו "הרוחות של צדיקים עשו מושלמים", בהתייחסו כל הקדושים לא נכללו הכנסייה, היהודים והגויים, והמלאכים, וישו כמתווך הברית החדשה.
המשך התיאור של ירושלים החדשה, ג'ון מדבר על "נהר טהור של מים חיים, צלולים כבדולח, זורם מן הכס של אלוהים ושל הכבש" (החזון 22: 1 . ). עץ החיים, אשר נשא עשר מיני פירות, נמצא בעיצומו של הרחוב של העיר וכל צד של הנהר מתן ריפוי עבור העמים . (חזון 22: 2).
הוא תוהה מדוע הריפוי של העמים הוא הכרחי, אם מדובר כאן על תיאור של המצב הנצחי. הקושי ייפתר אם התרגום "קבל בריאות עמים". יתכן כי פרי עץ חיים ומי חיים הוא ההסבר לקיום גופים אינסופיים של הקדושים יהיו ב נצח.
המשך התיאור של העיר, ג'ון אומר: "ולא יהיה שום יותר קללה; ואת כס המלכות של אלוהים הגדי תהיה בו, ועבדיו שירתו אותו "( v . 3).מדינת בירך מהם תהיה להיות כי תראה את אלוהים פנים אל פנים ושמו יהיה על מצחם ( נ . 4). ג'ון חוזר על העובדה כי העיר החדשה תהיהבהירה ולא צריכה תאורה מלאכותית, ומסיים עם דברי אלוהים החיים "
הנה, אני בקרוב! אשרי מי שומר על דברי הנבואה של דואר ספר STE "( נ . 7).
בהתחשב בעובדה השמים החדשים והארץ חדשה יהיו משכנו הקדושים נצחיים, זה ראוי לציון כי יש הם כמה תיאורים של אותם בכתובים. זה נכון כי התנ"ך יש את המטרה העיקרית של מתן אור הנתיב היומי הנוכחי שלנו. בשעה במקביל אנו מקבלים צצה מספקת של התהילה הקרובה, כדי לעודד אותנו כדי לקדם החיים של אמונתנו. ללא ספק, יש הוא הרבה יותר כי אנו יכולים לחשוף כי הצצה קצרה שיש לנו נתון בפרקים אחרונים אלה של ספר ההתגלות.
למרות שאלוהים גילה לעמו מידה מסוימת של מה "עין יש לא ראתה, ולא אוזן שמע, לא נכנס בלב האדם" (1 Cor 2: 9), אין ספק שיש הואהרבה יותר שאלוהים יהיה לחשוף את האיש נצח. אפילו לא חצי מזה, ואת האל הגדול שלנו הוא שמח ועד עולם מניפסט אינסופי האהבה שלוחסד לאלה שקבלו ישו כמושיע ואדון.
התנ"ך, וזה הדבר היחיד מגלה את נפלאות השמים, הוא מפורש פחות בדבריהם על התנאים שבם חוטאים זה במרוץ כושל יכולים להיכנס לשם.עם זאת, ישנם המוני מוקירי הרעיון של להיות מסוגל כדי להיכנס לגן עדן ובאותו הזמן לא שמים לב לעצות של אלוהים בחשיפת הדרך היחידה שניתן לגברים שיוכלו להינצל. לא כולם יהיה להיכנס לגן עדן; לתפארת והאושר הוא עבור נגאל. הגאולה תלויה לחלוטין על קבלת הגואל.
קבל כלומר עסקה פשוטה כפי ועם זאת כל כך חיונית חותכת כי הנשמה נותנת בו אמון לקבל ביטחון על כל הדברים אשר תלוי רק משיח לישועה.
שאלות
1. מה התגלה על גן העדן החדש והארץ החדשה?
2. מדוע תיאר את ירושלים החדשה ככלה מקושטת בשבילה בעלה?
3. מה המשמעות של העובדה כי ירושלים החדשה לא נוצרה באותה תקופה?
4. איזה אור זה אומר על האפשרות כי ירושלים החדשה להיות משכנו, במהלך האלף, הקדושים לתחייה raptured?
5. מה ישעיהו 65:17 ו 66:22 לחשוף על השמים החדשים והארץ החדשה?
6. איך היית מאפיין השמים החדשים ואת 03:13 פיטר החדש אדמת 2?
7. לדברים אל התגלות 21: 3-8, מה הן כמה תכונות עיקריות של החדש משמימה ואת הארץ החדשה הרוחני?
8. מהו התיאור הכללי של ירושלים החדשה, על פי אל ג'ון רואה התגלות 21:11?
9. תאר כיצד, חומות ושערים של ירושלים החדשה.
10. מהו ראיות לכך שישראל והמלאכים נמצאים ירושלים החדשה?
11. מהם ממדי, האורך, הרוחב והגובה של העיר?
12. איזה הסבר הגיוני באשר לצורה של העיר?
13 . מה שמאפיין את כל החומרים של העיר, ואיך זה קשור עם הברק שלו?
14 . תאר את היופי עוצר הנשימה של אבני חן היסוד של העיר.
15. מה המשמעות של העובדה כי שמות שנים עשר השליחים הם הבסיס של העיר?
16. מדוע אין לעיר מקדש ואין שמש הצורך, את הירח ואת הכוכבים?
17. כמו כן בעיר נשמרים הגויים?
18. אילו ראיות יכולות להיות מוצג להראות שכל הקדושים של כל הגילים יהיו ירושלים החדשה?
19. איזו תרומה עושה העברים 12: 22-24 לזיהוי התושבים של ירושלים החדשה?
20. מה היא הדרך בה הוא אולי קשורה לקיום האינסופית של גופות הקדושים של ירושלים החדשה מי חיים ואת עץ החיים?
21. מה יהיו הקדושים של ירושלים החדשה?
22 . איך אתה מסביר את העובדה שמתוך פרקים אחרונים אלה של ספר ההתגלות יש התגלות קטנה של המדינה הנצחית בתנ"ך?

23 . לאור הכתוב, מדוע הוא זה כל כך חשוב כדי להיות בטוח כי אחד לא נשמר על ידי אמונה במשיח?